Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Írán přesunul obrněné jednotky na hranice bojové zóny v Karabachu

Írán přesunul obrněné jednotky na hranice bojové zóny v Karabachu

Pozemní síly Íránského sboru islámských revolučních gard (IRGC) vyslaly do severozápadní části země tanky a vybavení na ochranu společných hranic s Ázerbájdžánem a Arménií před pokračujícím vojenským konfliktem v Náhorním Karabachu.

Ilustrační foto
26. října 2020 - 06:20

Podle těchto informací jsou další síly IRGC rozmístěny ve městech Julfa a Khoda Afarin v íránské provincii Východní Ázerbájdžán, aby „zajistily bezpečnost lidí a udržovaly stabilitu na společných hranicích“.

V neděli ráno byly v oblasti konfliktu v Karabachu obnoveny střety mezi arménskými a ázerbájdžánskými vojsky. Írán opakovaně varoval bojující strany, že Teherán nezůstane lhostejný, pokud granáty vystřelené během nepřátelských akcí na severních hranicích Islámské republiky budou i nadále zasahovat jeho území, poznamenává agentura Mehr.


Asi 70 raket a granátů dopadlo na území íránského pohraničního města Khoda Afarin z oblasti konfliktu v Karabachu. 22. října zástupce guvernéra provincie Východní Ázerbájdžán Aliyar Rastgu. „Rakety zasáhly několik vesnic, ale naštěstí neuškodily," uvedl Aliyar Rastgu, zástupce guvernéra provincie Východní Ázerbájdžán. Rastgu zopakoval, že strany konfliktu v Karabachu byly již dříve opakovaně varovány armádou Islámské republiky před nepřípustností takových činů, které ohrožují životy íránských občanů.

Írán tento týden zahájil rozsáhlé cvičení sil protivzdušné obrany země, včetně jednotek IRGC. Nebylo upřesněno, zda cvičení s krycím názvem „Obránci oblohy“ souvisela s probíhajícími nepřátelskými akcemi v oblasti konfliktu v Karabachu poblíž severních hranic Íránu.

(rp,prvnizpravy.cz,mehr,foto:arch.)