Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Robert Fico: Tak pŕŕ, pán Zelenskij, Slováci nejsou vaši sluhové!

Robert Fico: Tak pŕŕ, pán Zelenskij, Slováci nejsou vaši sluhové!

<< VIDEO >> Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij vystoupil v online přenosu před slovenskými poslanci, a jako obvykle vystoupil kriticky.

Robert Fico, slovenský poslanec
11. května 2022 - 06:40

K jeho projevu se vyjádřil předseda nejsilnější opoziční strany na Slovensku Směr a bývalý premiér, nyní poslanec Robert Fico.

Zdůraznil, že strana Smer nemá žádný problém s tím, aby v parlamentu vystoupila hlava cizího státu, „jsme demokraté a nemusíme nikoho umlčovat  a proto jsme souhlasili s projevem prezidenta Zelenského“.

„Máme ale problém v tom, co tento člověk říká. Co vidíme na Ukrajině nás opravdu lidsky bolí. Kdybychom byli ve vládě tak pom,ůžeme každému utečenci, ale ne spekulantům, kteří parkují ve vozech Porsche před slovenskými hotely, kde stojí noc 400 euro. Neposílali bychom zbraně na Ukrajinu, protože musíme dělat všechno pro mírové řešení a ne pro prodlužování války.

Slovensko nemá nic společného s válkou na Ukrajině, Rusko není a nebyl náš smrtelný nepřítel, my totiž nechceme žádného nepřítele.

Prezident Zelenskij nás doslova žádá o to, aby Slovensko přijalo nesmyslné sankce v podobě zastavení levných a bezpečných dodávek ruského plynu a ropy.

A jeho lidé nám doslova  vyhrožují, když dodávky nezastavíme.  Tak to pane prezidente nejsme vašich sluhové!

Jako prezident vlády bych vetoval tyto nesmyslné sankce proč by lidé na Slovensku měli chudnout kvůli Ukrajině. Proč máme místo ruského plynu brát třikrát dražší zkapalněný plyn z Ameriky Proč máme zruinovat vlastní ekonomiku a řeči o hodnotách si nechte pro své posluchače …

Prezident Zelenskij chce aby hlasy slovenských europoslanců v Evropské Unii byly pro Ukrajinu a já bych si nejméně přál aby byly nejdříve hlasem Slovenska a pak to může být teprve někoho jiného.

Bohužel Láďo Heger a  Čaputová kde jsou poslední zbytky slovenské suverenity a proč jste klesli tak hluboko.  A po neoprávněných požadavcích cizího  prezidenta mu vestoje  ještě tleskali.

Mějte rozum lidé. Buďme hrdí a rozvážní… označme za agresi  agresora, ale buďme solidární a velkorysí v humanitární pomoci. Ať je jednání dnešní  vlády a prezidentky mementem. Jak hluboko naši mladí slovenští politici v tomto případě bojující čistě za americký zájem mohou klesnout, aby si o pár měsíců prodloužili svou dobu trvanlivosti,“


(rp,prvnizpravy.cz,youtube,foto:arch.)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: