Svátek má: Nataša

Komentáře

Co všechno si ještě necháme líbit?

V našich masmédiích objevila senzační zpráva.

Například portál www.novinky.cz zveřejnil následující informaci: „Britské ministerstvo zahraničí v sobotu večer (22. 1. 2023) obvinilo Kreml ze snahy dosadit na Ukrajině proruského vůdce  … Úřad uvedl, že ruští zpravodajci byli v rámci plánů na invazi v kontaktu s řadou bývalých ukrajinských politiků.… Zveřejněné informace osvětlují rozsah ruských aktivit, jejichž cílem je rozvrátit Ukrajinu, a umožňují nahlédnout do myšlení Kremlu,“ uvedla v prohlášení britská ministryně zahraničí Liz Trussová. „Rusko musí snížit napětí, ukončit své agresivní a dezinformační kampaně a jít cestou diplomacie.“

Jak byla naše veřejnost dále informována, ministerstvo zahraničí Velké Británie své tvrzení nepodložilo žádnými důkazy. Přesto se v mainstreamu objevily zasvěcené komentáře o agresivitě Ruska, o nepřijatelnosti použití takovýchto dezinformačních metod k ovlivňování situace v cizích zemích a tak dále a tak podobně. Nevím, jestli „ruští zpravodajci … byli v kontaktu s řadou bývalých ukrajinských politiků“, ale co vím s jistotou, tak tuto odsouzeníhodnou metodu často a s úspěchem používaly a stále používají USA, Velká Británie a další vyspělé západní demokratické země. Vždyť i náš V. Havel by mohl vyprávět. A nejen on.

Ale proč zacházet tak hluboko do historie. Vždyť stačí zmínit jednání a podporu všeho druhu těchto vyspělých demokratických zemí v čele s USA například běloruské opoziční političce Svjatlane Cichanouské, ruskému opozičnímu politikovi Alexeji Navalnému a takových příkladů bychom mohli jmenovat celou řadu.

Můžeme tvrdit, že to takto ve světě chodí. Zajisté. Ale proč si potom hrajeme na to, že my jsme demokraté a RF je ten padouch? Vždyť s touto metodou politického boje (a nejen politického) přišly USA. Politici a zpravodajské služby této země začali používat tuto formu boje ke svržení nepohodlných režimů. Tam to bylo přípustné a demokratické? Tuto formu politického boje si měly USA patentovat. Potom by RF nemohla beztrestně ty samé metody používat.

Kladu si otázku, jak hluboko ještě mohou klesnout pisálkové takovýchto „objektivních“ politických komentářů a majitelé masmédií, které to zveřejňují? Jak dlouho se ještě naši občané nechají oblbovat takovouto „objektivitou“? Ono se totiž vůbec nejedná jen o výše zmíněnou reakci našeho mainstreamu na informaci britského ministerstva zahraničních věcí. Je zde totiž vytvořen a používán celý systém pro cílenou dezinformaci našich občanů.

Když si uvědomíme, že současná mezinárodní politika mílovými kroky spěje k vážnému válečnému nebezpečí, měli bychom od prosté „konzumace“ informací přejít k jejich vážnému posuzování a hodnocení. V opačném případě se v blízké budoucnosti můžeme probudit a zjistit, že jsme pouhý „kanonen futr“ předurčený k likvidaci. Toto konstatování uvádím jako další důsledek posledních událostí. Ty jsou spojeny s další masovou kampaní a ideologickým tlakem na naše občany, a to ze strany naší nové vlády.Jak jinak lze hodnotit následující informace? Týkají se opět Ukrajiny a RF. Na jedné straně jsme masírováni tím, že Rusové soustředili značné množství vojsk poblíž hranice s Ukrajinou. Také přesunuli některé vojenské jednotky na území Běloruska za účelem společného cvičení. To prý vážně ohrožuje bezpečnost Ukrajiny. Západní demokratické země vyhrožují RF sankcemi, které budou mít na RF vážné dopady. Generální tajemník NATO J. Stoltenberg prohlásil: "Jsme připraveni jednat, ale abychom dosáhli opravdového pokroku a podstatné dohody, musí dojít k deeskalaci…". To znamená minimálně ke stažení vojsk RF dále od hranice s Ukrajinou.

Na druhé straně se cíleně zapomíná na to, že USA mají své vojenské základny (více jak 700) podél státních hranic RF. Jen okrajově (a nebo vůbec) se informuje  o tom, že na území Ukrajiny jsou příslušníci ozbrojených sil USA, VB a dalších zemí. Jen sporadicky se informuje o tom, že již delší dobu probíhá přísun vojenského materiálu a zbraní ze strany USA a dalších zemí. To je činnost v rámci deeskalace krizové situace? Opět jsme svědky použití dvojího metru na posuzování jednání obou stran konfliktu.

Co může být cílem takovéto desinformační kampaně? Především takové jednání může vyprovokovat nežádoucí vojenskou akci Ukrajiny. Proto je nezbytné vytvářit podmínky k tomu, aby naši občané tuto akci chápali jako agresivní akci RF proti mírumilovným záměrům Ukrajiny. Prostě to lze vyjádřit starou moudrostí: „Zloděj křičí, chyťte zloděje!“. Další možností pro vysvětlení takto uměle vyhrocované situace může být to, že se USA snaží odlákat pozornost od svých vnitřních finančních, ekonomických, sociálních, politických a dalších vnitřních problémů.

To, že se tato situace bezprostředně týká i ČR a našich občanů se dozvídáme z úst nejpovolanějších, z úst ministryně obrany ČR J. Černochové. Ta se spolu s naší novou vládou dohodla, že nemůžeme stát stranou ukrajinského konfliktu a proto je nutné se v něm aktivně angažovat. Proto dodáme na Ukrajinu dělostřeleckou munici a další potřebný vojenský materiál podle požadavku Ukrajiny. Když jsem se tuto informaci dozvěděl, okamžitě mě napadly další závažné otázky. My budeme vyzbrojovat pohrobky Banderovců? Vždyť prapor Azov je „hrdým nositelem“ tradic válečného zločince a vraha civilních občanů na území Ukrajiny, Polska, ČSR jak v průběhu 2. světoví války, tak i po jejím skončení. A prapor Azov je součástí ozbrojených sil Ukrajiny. A my jim dodáváme vojenský materiál a munici!

Když k tomu přidám to, že nějaký magor z Řeporyjí vyhlásil válku RF a ostavil pomník válečným zločincům z SS jednotek Vlasovců, zůstává nad tímto politickým rozhodnutím naší vlády rozum stát. Postupně, takzvanou salámovou metodou, se můžeme dostat až k tomu, že na Vítkově bude odstraněn pomník Jana Žižky a místo něj bude vztyčena socha A. Hitlera.

Myslím, že se blíží čas, kdy by se měli ozvat naši vlastenci a občané ČR a říct své rozhodné – tak dost! Vždyť tyto akce pod patronací naší nové vlády urážejí všechny ty, kteří položili své životy za osvobození naší vlasti od nacistické okupace. Uráží všechny ty, kteří tuto naší vlast budovali a hájili její svobodu a nezávislost.

Ladislav Petráš