Svátek má: Berta

Komentáře

Vidlákovo marné : DĚTI VÁLCE NEDÁM

Naše děti si do války vezmou sami, nebudou se nás nikoho ptát!

Proč by se také ptali národa, kde jeho drtivá většina drží hubu, když se ho soused pokusí lstí zavléct do světové, pravděpodobně jaderné, války. Polsko ústy svého prezidenta volá po odsouzení ruských útoků na ukrajinské civilisty, ale omluva za to, že udělalo vše pro to, aby rozpoutalo světovou válku na základě falešného ruského útoku, to nikoho ani nenapadne. Jak máme Polsku věřit, že co se nepodařilo dnes, podaří se zítra.

Kdo z našich politiků, občanů, umělců a všech ostatních, co v jednom kuse melou o právech, hodnotách a lidství, protestoval? Až na malé výjimky, například Vidlák - nikdo!!! Ani jsme nezabučeli. Naopak reprezentace našeho politického ženství by válčila okamžitě. Bylo jim hned všechno jasné. Nikdo se nás občanů na nic neptá, a ani nebude. Není třeba. Vláda ví, že když bude chtít, odhýká většina národa i tu válku. Naše ani životy našich dětí nejsou v našich rukou. Kdyby z USA zaznělo potvrzení lži o ruském útoku na Polsko, tak bych se možná, proměněn v radioaktivní prach, ještě ani nesnesl na zem. Vypadá to, že většině občanů NATO toto nebezpečí vůbec nedošlo dál než do ucha. Zatím ještě ovládáme mobily, ale vládu nad životy jsme vyměnili za vylhané sliby. Vzít si je zpátky nedokážeme, protože naše protestní spolčování končí na jednotkách tisíc. Zato statisíce spokojených občanů jdou, fascinovány za krysařovou píšťalou, nadšeně vstříc naprosté chudobě nebo smrti.    Když nás nezvedne k protestu propadání do chudoby, ani strach z VELKÉ VÁLKY, jak ji nazývá armáda, a ke které krok za krokem kráčíme, bez jediného kroku zpátky nebo úkroku, co nás zvedne? Existuje důvod nebo víra, která to dokáže? Síla, která zvedla naše dědečky a pradědečky proti kulometům obou světových válek, a smetla všechny, kteří jim stáli v cestě při návratu přes celé Rusko kolem celého světa domů, tu jsme asi nadobro ztratili.

Naše vláda podporovaná většinou poslanců a národa, má klid na práci, která nás zničí, buď jako bezmocnou kolonii Německa, nebo nás jako válčiště zlikviduje docela. My sami si zabráníme jim to překazit. Věřím, že už jen Bůh může seslat tolik VIDLÁKŮ, aby jejich NE válce se stalo skutkem.

Karel Petřík

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: