Svátek má: Berta

Komentáře

Zastavení války si musí přát všichni, co v ní nechtějí zemřít!

„Proč podepisuješ petici o posunutí odchodu do důchodu, když už ho máš?“ ptá se mě dcera.


„Ale ty ne, a jestli budou proti jen ti, kterých se to týká, tak se toho důchodu polovina z nich ani nedožije“ odpovídám.
 
Stejně tak, jestli majitelé bytů, domů, a chalup nepochopí, že se musí postavit za majitele psů a koček, a ti že musí držet zase s nimi, tak jedni přijdou o své parťáky, a druzí o bydlení. Naše vláda by nejraději obohatila ústavu o větu: Nehas, co tě nepálí. Tím by proti sobě měla vždy jen skupinu, kterou právě škube, a ne významnou část národa. Jestli se vzájemně nepodpoříme, tak budeme jednotlivě snadnou kořistí. Ano, to věděl už kníže Svatopluk.

Historicky se nám čas od času podařilo na chvíli zapomenout na rozpory, a tato chvíle možná právě přichází. Musíme ale hlavně uniknout světové válce a přežít. To je ze všeho nejdůležitější! Premiér říká, že ve válce jsme. Pokud má pravdu, tak zbývají už jen modlitby, jestli má špatné informace, máme ještě šanci naší účasti na ní zabránit. Musí to chtít ale všichni, co chtějí žít, bez rozdílu věku, pohlaví, vyznání a politického přesvědčení. Pro letící raketu, granát, nebo kulku, tyto věci nejsou důležité. Smetou nás všechny bez rozdílu. Nemá tedy smysl řešit odchod do důchodu, inflaci, a ignorovat hrozbu společného odchodu na věčnost!  Bojím se, že -  z pro mě nepochopitelných důvodů, je velká část naší společnosti k tomuto nebezpečí lhostejná. Možná je překrmena informacemi, nebo předávkována propagandou, a nemá chuť ani čas o tom přemýšlet. Vždyť vše je tak jednoduché a jasné. Vítězství má nařízeno být na naší straně, protože pravda a láska MUSÍ, zkrátka za jakoukoli cenu MUSÍ zvítězit.

Ti, co pohrdají účastí i účastníky demonstrace 11.3. na Václaváku nechápou, že se snaží chránit i jejich životy.

JEN ŽIVÍ LIDÉ MOHOU ŘEŠIT BÍDU NAŠICH DUŠÍ A NAŠICH TĚL.   

Karel Petřík

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: