Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Rozšíří se rezidentní parkování. Řidiči zaparkují na novém P+R

Rozšíří se rezidentní parkování. Řidiči zaparkují na novém P+R

Ve třech nových oblastech bude od pondělí přes noc regulováno parkování. Ve dne za něj řidiči platit nemusí. Vozidlo můžou odstavit i na nově zprovozněném P+R parkovišti v Brně-Líšni.

Ilustrační foto
4. října 2020 - 11:00

Lokality Zborovská, Špitálka a Trnitá se od 5. října zařadí do zón rezidentního parkování v takzvaném režimu C. Znamená to, že tu bude parkování zpoplatněno v pracovní dny přes noc (od 17 večer do 6 ráno).

Jde totiž o oblasti, kam si přes den nepřijíždí tolik lidí něco vyřídit, není tedy potřeba tu v tuhle dobu parkování zpoplatňovat a zajišťovat tak větší obrátkovost vozidel na jednotlivých parkovacích místech. Naopak večer přijíždějí rezidenti z práce a systém rezidentního parkování v režimu „zóny C“ jim má usnadnit hledání místa, kde své auto nechají přes noc, než s ním ráno zase odjedou.V zóně C je pro návštěvníka první hodina stání zdarma, každá další za 20 korun. Rezidenti a abonenti si mohou vyřídit své oprávnění na Kontaktním centru Zvonařka. Od jara zažádat lze o tzv. Osobní stránky uživatele (OSU) na dálku. Na nich už pak uživatel online vyřeší všechno, od nového oprávnění přes prodloužení stávajícího, udělení parkovacích hodin svým návštěvám apod.

U Zetoru v Líšni je od pondělí v provozu nové „park and ride“ parkoviště. Místo je tu pro víc než 220 řidičů (včetně 8 míst se sdíleným manipulačním prostorem pro handicapované), kteří za první dvě hodiny nezaplatí nic, a pokud odjedou do 12 hodin od příjezdu, pak 20 Kč za celou dobu. Zaparkování na dobu 12–24 hodin stojí 100 Kč, na stovku vyjde každých dalších 24 hodin.


Další záchytná parkoviště jsou ve fázi příprav. Nejblíže je realizace parkovacího domu na Šumavské, kde se začíná s projektovou dokumentací pro stavební povolení. K dalším prověřovaným lokalitám patří například Bítešská, Purkyňova, nádraží Královo Pole nebo Jemelkova.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)