Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

V Brně byly otevřeny dva vědeckotechnické parky

V Brně byly otevřeny dva vědeckotechnické parky

V kampusu Vysokého učení technického (VUT) v Brně-Medlánkách proběhlo za účasti ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a náměstka hejtmana Václava Božka slavnostní otevření dvou vědeckotechnických parků.

Slavnostní otevření
3.říjen 2014 - 08:00

CEITEC Science Park (INMEC), jehož investorem je Jihomoravský kraj, a Vědeckotechnický park Brno (TITC) společnosti VTP Brno nabídnou technologickým firmám atraktivní prostory v přímé blízkosti nejen Středoevropského technologického institutu CEITEC, ale i dalších čtyř výzkumných center. Oba dokončené objekty umožní podnikatelům blízkou spolupráci s brněnskými vědci a zároveň jim nabídnou prostory a laboratoře pro vlastní výzkum a vývoj. Informval o tom web Jihomoravského kraje.

CEITEC Science Park a Vědeckotechnický park Brno rozšíří stávající infrastrukturu pro podporu podnikání v oblasti inovací v Brně, především pro firmy z oblasti pokročilých materiálů, nanotechnologií, mikrotechnologií, ale i stavebnictví nebo strojírenství. Jedná se o sektory, které jsou doménou Středoevropského technologického institutu CEITEC, center SIX Alisi, AdMaS, NETME a Centra materiálového výzkumu. Všechna tato výzkumná pracoviště stejně jako strojní či chemická fakulta VUT se nachází v dosahu nově budovaných prostor.

Dokončené objekty CEITEC Science Park a Vědeckotechnický park Brno nabídnou svým nájemcům vybavené administrativní plochy a laboratoře několika typů, včetně čistých prostorů.

„Abychom maximálně využili potenciál kraje, potřebujeme, aby nově vzniklá výzkumná centra intenzivně spolupracovala s firmami a inovativní technologie se tak díky produktům těchto firem dostávaly přímo na trh. Nově otevřený park vytvoří ideální podmínky právě pro takovou úzkou provázanost mezi vědci a podniky. Kraj si od toho slibuje nová pracovní místa s vysokou přidanou hodnotou, další rozvoj technologického podnikání i vytvoření zajímavého prostředí pro kvalitní investice od zahraničních firem,“ řekl náměstek hejtmana Václav Božek.

V Brně opravili tramvajové koleje za 170 milionů

Provozovatelem nově vzniklých prostor CEITEC Science Park, které budou užívat název INMEC (INovace – Materiály – Elektrotechnika – Chemie), bude Jihomoravské inovační centrum, které se v současnosti stará o padesátku technologických firem v rámci Innovation parku. Na projekt CEITEC Science Park byl vyčleněn rozpočet 383 milionů korun, Jihomoravský kraj se podílel 96 miliony korun, 287 milionů získal kraj z evropských zdrojů operačního programu Podnikání a inovace.

(iza, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Jihomoravský kraj)