Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelé schválili vyhlášku o pohybu psů i dotace na památky

Zastupitelé schválili vyhlášku o pohybu psů i dotace na památky

Brněnští zastupitelé na svém zasedání schválili aktuální podobu vyhlášky o volném pohybu psů, podpořili projekty v oblasti zdraví, rodiny nebo aktivního stárnutí a také dotace na opravu či obnovu kulturních památek ve městě.

Ilustrační foto
13. dubna 2017 - 11:00
Nová vyhláška upravuje pravidla pro volný pohyb psů. Kromě nově zařazených lokalit v jednotlivých městských částech, kde mohou lidé psy volně venčit, nabízí vyhláška také možnost omezit pohyb psů na veřejných prostranstvích či vodních plochách. Taková místa, ke by mohl pohyb psů narušit pořádek, musejí být označena zákazovou tabulkou.

Vyhláška nově nařizuje, aby měl pes na veřejném prostranství buď evidenční známku nebo jiným způsob označení, kterým bude možné zvíře identifikovat. Zákaz pohybů psů na pláži brněnské přehrady, který požadovala městská část Kníničky, odmítli radní na úterním zasedání. Zastupitelstvo na jejich doporučení vyhlášku přijalo bez tohoto návrhu.


Zastupitelé podpořili také organizace a projekty, které doplňují zdravotnické služby ve městě, poskytují péči o staré či nemohoucí osoby a podporují aktivní život seniorů. Na téměř stovku projektů tak byla schválena částka přes 4 miliony korun.

Zastupitelé dnes také schválili téměř devítimilionovou dotaci údržbu a obnovu kulturních památek ve městě. Za tyto peníze se opraví například vnitřní vybavení kostela Nejsvětější Trojice v Králově Poli, Mariánský sloup na Mendlově náměstí či varhany v kostele sv. Janů s Loretou na Minoritské ulici.Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch)