Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

V areálu BS vinařské potřeby s.r.o. lahvovali mladá vína

V areálu BS vinařské potřeby s.r.o. lahvovali mladá vína

Před týdnem 3. listopadu probíhalo od brzkých ranních hodin v areálu firmy BS vinařské potřeby s.r.o. plnění letošních mladých vín. Speciální mobilní linka zde byla k dispozici vinařům, kteří nemají možnost vlastního lahvování.

Lahvování mladých vín
13. listopadu 2014 - 08:00

Během dne bylo jejím prostřednictvím naplněno celkem 21 tisíc lahví vína. Jihomoravskenovinky.cz informovala Ing. Kateřina Martykánová.

Čtyři vinařství využila v pondělí k plnění svých bílých, růžových i červených vín z letošní úrody mobilní linku přímo v prostorách velkobílovické firmy. Další vinař si potom nechal pojízdnou linku přistavit přímo do svého vinařství, kde proběhlo lahvování i jeho mladých vín.

„Mobilní plnící linka zajišťuje komplexní služby od desinfekce lahví, přes filtraci, naplnění až po finální uzavření zátkou a polepení etiketou“ uvádí výkonný ředitel Robert Vyhoda a dodává: „Zákazník si může zvolit, zda chce lahve opatřit korkem nebo šroubovým uzávěrem. Doplňkovou službou je i balení do kartonů.“

Na slavkovském zámku proběhnou Svatomartinské slavnosti

Lahvovací linka plní objemy vína už od 200 litrů, takže je vhodná pro malé vinaře i pro firmy, které požadují plnění malých šarží vín. „V letošním roce jsme zatím nalahvovali více než 900 tisíce lahví. Hranici jednoho milionu lahví za roku bychom měli překročit už začátkem prosince“, doplňuje Robert Vyhoda.

(jv,foto:KM)