Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Šicí stroje nejen minulosti. Výstava v Technickém muzeu Brno

Šicí stroje nejen minulosti. Výstava v Technickém muzeu Brno

Minerva – značka, která je notoricky spjatá s výrobou šicích strojů, je v České republice synonymem kvality, tradice a řemesla. První šicí stroj s označením Minerva byl vyroben přesně před 140 lety.

Ilustrační foto
5. srpna 2021 - 11:00

Návštěvníci muzea si budou moci od 10. srpna ve výstavních prostorách Technického muzea Brno prohlédnout několik desítek šicích strojů různých provedení, zdobení a barev. Výstava kromě domácích „mašin“ představí také velké průmyslové stroje pro textilní, obuvnický a galanterní průmysl.

Chybět nebude ani dobový reklamní průmysl a ukázky nejznámějších reklamních plakátů a sloganů. Výstava je doplněna ukázkami oděvů z dané doby, které prezentují nejen tehdejší módu, ale i techniky strojového šití a zpracování.

Zajímavým exponátem je také například domácí šicí stroj, který byl určen výhradně pro šití dámské konfekce a prádla. Pro malé návštěvníky je ve výstavě připravený interaktivní hrací koutek, kde si děti zábavnou formou zkusí, jaké to je být švadlenou, naučí se rozlišovat materiály i druhy textilních vláken nebo pojmenovat příslušenství šicích strojů. Návštěvníci si výstavu budou moci prohlédnout až do konce května 2022.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: TMB)