Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Studenti předvedou jak se restaurují historické předměty

Studenti předvedou jak se restaurují historické předměty

Příjemné zpestření jedné z prohlídkových tras slavkovského zámku čeká na návštěvníky od úterý 12. května do pátku 12. června 2015. Tentokrát expozici „Austerlitz - malé město velkých dějin.“

Slavkovské restaurování 2015
30.duben 2015 - 08:00

Studenti Vyšší odborné školy restaurátorské z Brna pod dohledem zkušených restaurátorů a pedagogů budou přímo před návštěvníky restaurovat vybrané předměty ze sbírkového fondu Zámku Slavkov - Austerlitz. V prostorách, kde se bude restaurovat, bude instalována i výstava dokumentace dosud realizovaných prací.

 Ukázky restaurátorských zásahů, použitých materiálů a rozbory těchto materiálů jsou představeny veřejnosti přímo v prohlídkové trase. Slavnostní zahájení této akce se uskuteční o týden později v úterý 19. května 2015 v 17,00 hodin v jižní části zámeckých koníren, vstup z nádvoří.

Zaplatíte školné a ve slavkovském zámku se z vás stanou kouzelníci

Přijďte se seznámit s náročnou, precizní a mnohdy až detektivní prací restaurátorů, kteří vracejí předmětům jejich původní stav a funkčnost. Jihomoravskenovinky.cz informovala Hana Lokajová za Zámek Slavkov - Austerlitz, Slavkov u Brna.

(jv,foto:Zámek Slavkov - Austerlitz - Pavel Veselý)