Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Slavkovské studentské restaurování 2015 pokračuje

Slavkovské studentské restaurování 2015 pokračuje

Příjemné zpestření čeká na návštěvníky slavkovského zámku od úterý 12. května do pátku 12. června 2015. Tentokrát v expozici „Austerlitz - malé město velkých dějin“.

Slavkovské restaurování
10. května 2015 - 08:00
Studenti Vyšší odborné školy restaurátorské z Brna pod dohledem zkušených restaurátorů a pedagogů budou přímo před návštěvníky restaurovat vybrané předměty ze sbírkového fondu Zámku Slavkov – Austerlitz.

Své obnovy se letos dočká psací stůl JUDr. Václava Kounice, stojan na květiny a šicí stroj, které se do sbírek slavkovského zámku dostaly po smrti Josefíny Kounicové v r. 1961. Také studenti restaurování keramiky budou pracovat na rekonstrukci nálezů z archeologického průzkumu z okolí zámku.

Jde o předměty, které se na zámku používali na počátku 19. století. V prostorách, kde se bude restaurovat, bude instalována i výstava dokumentace dosud realizovaných prací.

Ukázky restaurátorských zásahů, použitých materiálů a rozbory těchto materiálů jsou představeny veřejnosti přímo v prohlídkové trase.

Studenti předvedou jak se restaurují historické předměty

Slavnostní zahájení této akce se uskuteční o týden později a to: v úterý 19. května 2015 v 17,00 hodin v severní části zámeckých koníren, vstup z nádvoří. Přijďte se seznámit s náročnou, precizní a mnohdy až detektivní prací restaurátorů, kteří vracejí předmětům jejich původní stav a funkčnost. Jihomoravskenovinky.cz informovala PhDr. Vladimíra Zichová za Zámek Slavkov – Austerlitz.

(jv,Jihomoravskenovinky.cz foto:Zámek Slavkov – Austerlitz)