Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

V znojemské nemocnici bylo otevřeno psychiatrické oddělení a ARO

V znojemské nemocnici bylo otevřeno psychiatrické oddělení a ARO

Hejtman  Michal Hašek v pátek 19. září 2014 otevřel v Nemocnici Znojmo nové Psychiatrické oddělení a Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO).

Ilustrační foto
19. září 2014 - 14:00

„Jde o další část rekonstrukce znojemské nemocnice a přesun zdravotnických provozů do areálu tzv. Nové nemocnice na ulici MUDr. Jana Janského. Znamená to další zkvalitnění služeb o pacienty a větší plynulost a návaznost zdravotní péče, obrazně řečeno, přešli jsme z 19. do 21. století. Děkuji všem, kteří se na pracích podíleli, vím, že nebylo jednoduché je zvládnout za provozu nemocnice, oceňuji, že se vše povedlo,“ řekl hejtman Hašek. Ředitel nemocnice Miroslav Kavka konstatoval, že v případě psychiatrie jde o jediné lůžkové zařízení tohoto typu v krajských nemocnicích.

Psychiatrické oddělení disponuje samostatnou, moderně vybavenou budovou, kde  je umístěna lůžková část s 25 lůžky, dále psychiatrické a psychologické ambulance a denní stacionář. Počet hospitalizovaných pacientů činí ročně přibližně 400, ambulantně 1800. V případě ARO jde o osm resuscitačních plně vybavených lůžek, roční počet hospitalizovaných pacientů dosahuje zhruba 600.

Náklady stavebních prací dosáhly v případě psychiatrického oddělení 34 milionů korun, u ARO činily náklady  necelých 93  milionů korun. Jihomoravské novinky informovala Mgr. Denisa Kapitančiková, tisková mluvčí Jihomoravského kraje.

(ds, foto: arch.)