Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Mimořádní učitelé obdrželi ocenění, dva záchranili život

Mimořádní učitelé obdrželi ocenění, dva záchranili život

Brno letos tradičně ocenilo pedagogy titulem Učitel roku 2020. Vybraní učitelé převzali vyznamenání z rukou prvního náměstka primátorky.

Ocenění učitelé
24. června 2020 - 11:00

Komise pro výchovu a vzdělávání se jednomyslně rozhodla vyzdvihnout činnost pedagogů ve dvou kategoriích. Dvojice učitelů obdržela Čestné uznání za záchranu života.

Ocenění v kategorii „Výrazná pedagogická osobnost roku“ získala mezi mateřskými školami ředitelka Mgr. Bc. Martina Šplíchalová z MŠ Brno, Veslařská 256. Mezi učiteli prvního stupně základních škol jej obdržela učitelka Mgr. Kateřina Janu ze ZŠ na Bakalovo nábř. 8. Za druhý stupeň základních škol získala titul učitelka Mgr. Hana Plšková ze ZŠ Pavlovská 16.

V kategorii „Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost" byla vyznamenána ředitelka Mateřské školy Absolonova 2a Renata Škaroupková. Dále získal ocenění v této kategorii za první stupeň zástupce ředitele Ing. et Mgr. Antonín Všetička ze Základní školy Hudcova 35. Za druhý stupeň byla oceněna učitelka Mgr. Dana Mindlová ze Základní školy Novolíšeňská 10.


Při této příležitosti bylo uděleno také Čestné uznání za záchranu lidského života. Obdržela jej Mgr. Hana Pavlíčková a Mgr. Lukáš Götz, oba jsou pedagogy ze ZŠ a MŠ Brno, Horníkova 1. Učitelé zachránili život žákyně svojí pohotovou reakcí. V momentě, kdy dívka na toaletě upadla do bezvědomí, jí zajistili základní životní funkce a neprodleně přivolali pomoc. S podezřením na krvácení do mozku ji záchranáři převezli na operaci, každá minuta měla cenu lidského života. Dívka se nyní vrací k výuce.

K rozhodujícím kritériím pro výběr oceněných patří vedle mimořádné pedagogické, odborné a publikační činnosti třeba uplatnění moderních a efektivních vzdělávacích metod nebo zapojení do mezinárodních programů. Slavnostní ocenění se uskutečnilo namísto původního termínu 27. března při příležitosti Dne učitelů z důvodů kvůli epidemii COVID19.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)