Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Noční běh pro Světlušku míří do Brna, start z nové lokace

Noční běh pro Světlušku míří do Brna, start z nové lokace

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, odstartovala po dvou letech svůj tradiční Noční běh opět s příchodem jara. Další v pořadí je nyní Brno.

Ilustrační foto
20. dubna 2022 - 11:00

Běh se zde uskuteční ve čtvrtek 28. dubna. Běžci tentokrát namísto tradičního parku Lužánky poprvé vyběhnou od hradu Špilberk ve 21.00. Registrace na místě bude probíhat už od 19.00.mSoučástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou.

Protože letošní účastníky láka na běh ve všech městech claim „Skoč na Noční běh pro Světlušku,“ bude součástí doprovodného programu také vystoupení a workshopy sportovního týmu JUMP IT a lokálních umělců. Běžci budou mít na výběr z jednoho (3 km), nebo dvou (6 km) okruhů. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít.

Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě.

Účastníci v Brně se mohou těšit na hudební rozproudění zpěvačky Terezy Maškové a DJ Schafffa. O krátká „hopsavá“ vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým JUMP IT. Celým večerem provede moderátorka Jarka Eliášová z Českého rozhlasu.
(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?