Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Ve Znojmě proběhne referendum o zákazu heren

Ve Znojmě proběhne referendum o zákazu heren

Ve Znojmě se bude konat referendum, ve kterém se bude rozhodovat o otázce zákazu heren na celém území města. Referendum bylo vyhlášeno na sobotu 25. října. Rozhodlo o tom v září ještě dosluhující zastupitelstvo města Znojma.

Hazardní herna
21.říjen 2014 - 08:17

Odevzdat hlas v referendu budou moci občané od osmé hodiny ranní do osmé hodiny večerní. Informovala o tom mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

Právo hlasovat v místním referendu má každá osoba, která má právo volit do Zastupitelstva města Znojma. Hlasovací lístek obdrží každý v den konání místního referenda v hlasovací místnosti.

Oprávněná osoba může ze závažných, zejména zdravotních důvodů požádat úřad nebo okrskovou komisi o možnost hlasovat na území daného hlasovacího okrsku mimo hlasovací místnost do přenosné hlasovací schránky. Požádat o tuto službu je možné na těchto telefonních číslech: 515 216 524, 515 216 366.

Hlasování v referendu probíhá následujícím způsobem. Oprávněná osoba označí křížkem v příslušném rámečku předtištěnou odpověď „ANO“, nebo „NE“. V případě, že neoznačí křížkem žádnou odpověď, zdrží se hlasování.

Adrenalinové podzemí Znojma navštívilo třikrát více lidí

K platnosti rozhodnutí v místním referendu je třeba účasti alespoň 35 procent oprávněných osob. Rozhodnutí v místním referendu je závazné, hlasovala-li pro něj nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily, a alespoň 25 procent oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob.

(iza, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)