Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Reakce Jihomoravského kraje na aktuální mimořádná opatření

Reakce Jihomoravského kraje na aktuální mimořádná opatření

Reakce Jihomoravského kraje na aktuální opatření vyhlášená Ministerstvem zdravotnictví dne 10. března.

Ilustrační foto
12. března 2020 - 11:00

„Na základě dnešních výstupů z bezpečnostní rady státu a zveřejněných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví předal Jihomoravský kraj tyto informace všem obcím v Jihomoravském kraji, a to prostřednictvím e-mailů a datových schránek. Byly informovány všechny krajem zřizované příspěvkové organizace a dále byla tato opatření Ministerstva zdravotnictví zveřejněna na webové stránce Jihomoravského kraje. Náměstek pro dopravu Roman Hanák byl také v této souvislosti pověřen komunikací s koordinátorem integrované dopravy o adekvátních omezeních ve veřejné dopravě. A aktuálně se Jihomoravský kraj zabývá organizační přípravou centrální distribuce OOP, která bude řízena Ministerstvem zdravotnictví směrem do jednotlivých krajů. V současnosti tedy sumarizujeme potřeby jednotlivých zdravotnických zařízení, organizačně připravujeme jejich převzetí a skladování,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.


V souvislosti s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR spočívajícím v uzavření všech základních, středních a vysokých škol v České republice kvůli prevenci šíření koronaviru, bude s platností od čtvrtka 12. 3. 2020 do odvolání provoz na všech regionálních linkách IDS JMK veden podle jízdních řádů, které platily o jarních prázdninách. Omezení se tak týká prakticky pouze posilových školních spojů. Opatření se netýká linek 1 až 99 ve městě Brně.


Další jednání Bezpečnostní rady JMK je naplánováno na čtvrtek 12. 3. 2020 v 9:00. Pokud nastane změna, budeme o ní informovat. Informoval Jihomoravský kraj.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.dpmb)