Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Brněnská nemocnice sahá do rezerv, lůžka pro covid pacienty má plná

Brněnská nemocnice sahá do rezerv, lůžka pro covid pacienty má plná

Největší nárůst byl na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU během uplynulého víkendu, do péče bylo přijato 26 pacientů. K 6.10. je na této klinice hospitalizováno 67 pozitivních pacientů.

Ilustrační foto
7. října 2020 - 11:00

Kapacita kliniky je 73 standardních lůžek, dalších 6 je na jednotce intenzivní péče, 3 z nich s možností umělé plicní ventilace.

V rezervě je dalších 22 lůžek na Rehabilitačním oddělení, využít však musí nemocnice pomoci personálu z jiných oddělení. Došlo proto ke sloučení dvou oddělení, a to ORL a Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Část nelékařského zdravotnického personálu začíná pracovat na Oddělení rehabilitace C, které měla nemocnice pro pacienty s covid-19 v rezervě.

Dlouhodobě je koronavirem nejvíce zatížena Klinika infekčních chorob, která poskytuje nepřetržitou péči o desítky pozitivních pacientů. Díky úsilí celé kliniky nebylo dosud nutné zásadně redukovat běžnou zdravotní péči poskytovanou ostatními pracovišti.


Pokud by počet pacientů stále narůstal, pak by FN Brno dokázala vytvořit další lůžka na Klinice nemocí plicních a tuberkulózy. Nejen kvůli personálnímu posílení, ale hlavně pro potřebu většího počtu lůžek s akutní péčí by se musely začít omezovat některé operační úkony.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: FN Brno)