Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Brněnský dopravní podnik zkouší plynový minibus

Brněnský dopravní podnik zkouší plynový minibus

Od začátku října se na pravidelných linkách brněnské městské hromadné dopravy objevuje opět nový typ vozidla. Dopravní podnik města Brna (DPMB) zkouší minibus s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG), který si zapůjčil od výrobce - společnosti SKD.

Nový plynový minibus
15.říjen 2014 - 08:00

Jihomoravskenovinky.cz o tom informovala mluvčí DPMB Linda Hailichová. „V dopravě stále hledáme alternativy, které by nám pomohly uspořit provozní náklady a které budou zároveň cestujícím příjemné. Minibus na CNG má ještě další bonus v podobě menší ekologické zátěže. Jsme zvědaví, jak se v brněnském provozu osvědčí a jak s ním budou cestující spokojeni,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Minibus Stratos LF38 CNG na první pohled připomíná dieselové minibusy od stejného výrobce, kterých už v Brně jezdí od začátku tohoto roku deset. Jedinou odlišností je tedy způsob pohonu vozidla.

„Minibusy se velmi osvědčily na méně vytížených linkách a klidně bychom ve vozovém parku měli těchto malých vozů více. Vozidla na plyn jsou pro nás nyní ekonomicky efektivní, protože máme vlastní plnicí stanici,“ vysvětlil provozní ředitel DPMB Jiří Valníček.

Připravuje se obchvat městské části Brno-Bosonohy

Autobus Stratos LF38 CNG jezdí převážně na linkách 43 a 64. Stlačený zemní plyn tankuje na plnicí stanici ve vozovně Slatina. Dopravní podnik města Brna vozidlo zapůjčeno na dva měsíce.

(iza, foto: DPMB)