Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Na slavkovském zámku proběhnou Svatomartinské slavnosti

Na slavkovském zámku proběhnou Svatomartinské slavnosti

Na sobotu 15. listopadu 2014 připravuje Zámek Slavkov - Austerlitz ve spolupráci s JK Acaballado Svatomartinské slavnosti.

Z Hubertovy jízdy
10.listopad 2014 - 08:00

Ty se ponesou v duchu tradičních slavností spojených s ukončováním hospodářského cyklu v zemědělství našich předků. Budete tak mít možnost ochutnat první letošní víno, svatomartinskou husu a v neposlední řadě se zúčastnit oslav, které pro svého pána připravili zámečtí sloužící.

Ve 13.00 hodin ožije celý zámecký park příjezdem posledního majitele zámku z rodu Kouniců, hraběte Václava Roberta Kounice, který na zámek přijede v historickém automobilu z roku 1912. Přivítán bude nejen sborovým zpěvem, ale i folklorním vystoupením v podání jeho nejmenších poddaných. Na jeho počest proběhne v zámeckém parku lidová slavnost, pojatá tentokrát více interaktivně, aby se mohli zapojit i přihlížející diváci. Vyvrcholením celého programu pak bude příjezd sv. Martina na bílém koni. Konec programu v parku je plánován v 15.00 hodin.

Po celou dobu bude v zámeckém parku probíhat malý jarmark, děti se budou moci svézt na ponících. K ochutnání bude svatomartinská husa v Zámecké restauraci a samozřejmě i první mladá vína z letošní sklizně, jejichž výstavu v přízemních prostorách zámku připraví Moravská banka vín. Otevřený bude samozřejmě i zámek se všemi svými prohlídkami a výstavami. O akci informovala Jihomoravskenovinky.cz Jana Slouková, ZS-A.

(jv,foto:ivoryšavý)