Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Otevírají se kluziště v centru i na okrajích města

Otevírají se kluziště v centru i na okrajích města

S blížící se zimou začíná bruslařská sezóna. Milovníci hokeje a bruslení mohou využít několika kluzišť v Brně, která už zahájila provoz. Další se přidají v průběhu následujících dní.

Bruslení v Brně
29. listopadu 2019 - 11:00

Včera odpoledne se poprvé na ledě projeli bruslaři pod Joštem. Zájemci si na Brusláku  můžou zapůjčit nejen brusle, ale i pomůcky pro výuku nejmenších. Kluziště, které spravuje MČ Brno-střed, je otevřené každý den od 10 do 21 hodin a má kapacitu 80 lidí. Bruslit se před Moravskou galerií bude do konce února. Děti do šesti let mají vstup zdarma.

Na Lesné se bruslí od soboty 23. listopadu. V pracovních dnech je kluziště vyhrazeno pro školy a družiny, a to do 15. hodiny. Poté si může do 18:30 zabruslit každý. Ve večerních hodinách se plocha pronajímá. O víkendu se časy pro veřejnost střídají s pronájmy. Maximální kapacita kluziště je 50 lidí.


Další oblíbený cíl bruslařů je brněnská Olympia, kde je na parkovišti za centrem každoročně postavené kluziště. V provozu je od 15. listopadu, a to každý den od 9 do 21 hodin. Na místě funguje půjčovna bruslí.

V Králově Poli se u haly Vodova v sobotu otevře ledová plocha , která byla uvedena do provozu v roce 1970. Fungovat bude do konce února. Pro návštěvníky je zajištěna vyhřívaná šatna s uzamykatelnými skříňkami, občerstvení, broušení a půjčovna bruslí.Ve stejný den jako královopolské kluziště se otevře to za Lužánkami. První blok bruslení pro veřejnost začíná v 9:00 hod. Provoz zajišťuje městská společnost STAREZ-SPORT.

Další kluziště se v průběhu prosince otevře i na Kraví Hoře. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:m.schmerková)