Svátek má: Anežka

Regiony

Velikost textu:

Radost pro sestřičky z FN Brno. Dostanou k svátku láhev

Radost pro sestřičky z FN Brno. Dostanou k svátku láhev

Veškerý zdravotnický personál, který je teď v první linii v boji proti nákaze COVID-19 si zaslouží poděkování. Protože se blíží Mezinárodní den sester, rozhodla se brněnská společnost waterdrop® udělat radost právě jim.

Ilustrační foto
7. května 2020 - 11:00

Za každou zakoupenou láhev waterdrop®, daruje jednu sestřičkám do FN Brno. Jihomoravskenovinky.cz o tom informovala Tereza Špirochová .

Sestry jsou v plném nasazení každý den a již tak náročnou práci musí navíc trávit v roušce, respirátoru nebo dokonce ochranném obleku. Kromě starosti o pacienty nebo odebírání vzorků, je na nich i psychická podpora nemocných. Samy přitom také mají rodiny, které je doma postrádají.

Pomoc v podobě roušek a dalších ochranných pomůcek již přišla a teď je čas na to udělat jim radost. Za každou lahev na pití zakoupenou během akce waterdrop® Days v termínu od 27. dubna do 3. května, jednu další společnost daruje sestřičkám ve Fakultní Nemocnici Brno. 


„Brněnskou fakultní nemocnici jsme vybrali záměrně. Naše společnost sídlí v Brně a chtěli jsme, aby dar měl někdo z našeho okolí,“ říká o výběru ředitelka společnosti waterdrop® Kateřina Navrátilová. Během této akce bylo vybráno 220 lahví, které poputují prostřednictvím nadace VITA NOVA.

„Fakultní nemocnice Brno se v těchto tíživých dnech těší pozornosti veřejnosti, ale tahle milá nabídka je naprosto ojedinělá. Lahve jsou při dnešní epidemiologické situaci velká pomoc, ale jejich design, který musí potěšit, kdykoliv se na lahev podíváte, je velký bonus navíc. Navíc se blíží Mezinárodní den sester a každá taková pozornost speciálně pro sestřičky je velmi ceněná,“ pochvaluje si předsedkyně nadace VITA NOVA Erna Mičudová.

(pšt, Jihomoravskenovinky.cz, foto: archív)