Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Starosta Znojma: Podvod ministra dopravy s obchvatem

Starosta Znojma: Podvod ministra dopravy s obchvatem

Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD) informoval premiéra Bohuslava Sobotkou o údajně podvodném jednání sdružení Obchvat a lidí kolem znojemské buňky hnutí ANO. Ti měli uvést v omyl starosty obcí usilujících o dostavbu obchvatu Znojma.

Starosta Znojma Vlastimil Gabrhel
6.říjen 2014 - 08:00

Informoval o tom web města Znojmo. Starostové obcí podepsali memorandum o spolupráci při výstavbě obchvatu v domnění, že podporují dostavbu současného obchvatu. Když se dozvěděli o opravdových záměrech ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO), tj. že chce stavbu znojemského obchvatu zastavit a pustit se do projektování jiného obchvatu, odvolávají své podpisy z memoranda a cítí se ministrem dopravy a hnutím ANO podvedeni.

Podpisy odvolali starosta obce Dobšice Jaroslav Jenšovský, starostka obce Suchohrdly Hana Matochová a starosta obce Kuchařovice Lubomír Mlejnek.

V znojemské nemocnici bylo otevřeno psychiatrické oddělení a ARO

Premiér byl touto zprávou velmi znepokojen a přislíbil, že se bude celou situací zabývat. Podle jeho slov zůstává dostavba znojemského obchvatu prioritou současné vlády a on sám považuje dokončení stavby za velmi důležité.

(iza, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Archiv VG)