Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

V Brně bylo speciálně osvětleno 25 přechodů

V Brně bylo speciálně osvětleno 25 přechodů

Bezpečněji budou nyní přecházet chodci po pětadvaceti přechodech pro chodce ve městě Brně. V průběhu minulých týdnů u nich totiž společnost Technické sítě Brno (TSB) instalovala speciální nasvětlení, které zvýší bezpečnost přechodů.

Ilustrační foto
20.říjen 2014 - 08:01

Informoval o tom mluvčí Brna Pavel Žára. Investorem projektu nasvícení přechodů je město Brno, které na realizaci vyčlenilo částku ve výši pěti milionů korun. Náklady na nasvětlení jednoho přechodu se pohybují okolo 200 tisíc korun.

Vybrané přechody vytipovalo město Brno ve spolupráci s městskými částmi a pracovníky TSB. S ohledem na bezpečnost dětí se jedná především o přechody v blízkosti základních a mateřských škol.

Bezpečnostní nasvětlení instalovali pracovníci Technických sítí Brno nově rovněž u přechodu Bauerov (naproti stanici Hasičského záchranného sboru), potřebné náklady v tomto případě pokryl příspěvek Nadace ČEZ.

Proti původnímu plánu nebyly nasvětleny přechody v ulicích Jírova (dva přechody), Obřanská a Březinova – u některých se plánuje například jejich přesunutí. Namísto toho byly po konzultaci s vedením příslušné městské části nasvětleny přechody v ulicích Bosonožská (dva přechody), Chalabalova a Houbalova.

Sonda brněnských vědců dosáhla výšky 35 kilometrů

Kvalitní osvětlení dokáže snížit počet střetů s chodci na přechodech podle některých odborníků až o 65 procent. O projektu nasvícení přechodů rozhodla Rada města Brna ve středu 16. července 2014.

(iza, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)