Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Dětský svět na brněnském letišti může využít 44 tisíc dětí

Dětský svět na brněnském letišti může využít 44 tisíc dětí

Z Letiště Brno odlétá v průměru 500 tisíc cestujících ročně. Pro velkou část z nich je odletová hala brněnského startem cesty za rodinnou dovolenou – kam je doprovází také jejich děti. Ročně projde Letištěm Brno 44 tisíc dětí.

Dětský koutek brněnského letiště
9.říjen 2014 - 08:00

Aby pro ně bylo čekání na odlet, co nejpříjemnější, mají nyní k dispozici v odletové hale dětský koutek. Zaměstnanci brněnského letiště se věnují dětem i jinak – ročně se uskuteční přibližně na 50 dětských exkursí.

„Ročně z Letiště Brno cestuje 44 000 dětí. Cestování je náročné i pro dospělé - a cestování s dětmi, je o to náročnější. Neustále potřebuji nějakou aktivitu. Abychom jim zpříjemnili čekání na odlet po odbavení, provedli jsme zásadní úpravy dosavadního prostoru vymezeného dětem a v září jsme v odletové hale otevřeli zcela nově provedený dětský koutek,“ říká Jiří Filip, vedoucí marketingu Letiště Brno.

Dětský koutek je v prostoru za bezpečností kontrolou, kde cestující čekají na nástup do letadla. Návrhu se ujala scénografka dětského divadla Polárka Lucie Labajová. Ta navrhla výmalbu stěn zachycující fantazijní dětský svět prázdninových dobrodružství. Realizaci jejího návrhu provedli zaměstnanci letiště. Děti mají k dispozici skluzavku, hračky, dětské knihy – tedy vše, aby dětští cestující při čekání na odlet našli „zaměstnaní“, které jim vyplní čas.

„Děti prostředí letiště milují – o tom jsme se mnohokrát přesvědčili při dětských exkursích, které pravidelně pořádáme pro děti z jihomoravských školek, základních a středních škol. Ročně jich v průměru připravíme více jak padesát a účastní se jich přibližně 1500 dětí. Nejvíce žádanými termíny jsou období května, června a září, kdy jsou termíny exkursí v předstihu již zcela obsazené,“ říká provozní dispečer Letiště Brno Martin Polášek.

V Brně byly otevřeny dva vědeckotechnické parky

„Máme dva zaměstnance, kteří mají s těmito akcemi dlouholetou zkušenost a prohlídky připravují, tak aby byli pro děti co nejatraktivnější. Největší ohlas mívá u dětí pravidelně návštěva hasičské zbrojnice,“ dodává Martin Polášek.

(iza, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Letiště Brno)