Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Další rozvoj areálu přístavu na Baťově kanálu

Další rozvoj areálu přístavu na Baťově kanálu

V letošním roce se další proměny dočká celý veselský areál přístavu na Baťově kanálu. 

Ilustrační foto
16. dubna 2013 - 16:00
zázemí jak pro Veselany, tak pro stále narůstající počet turistů, kteří do Veselí nad Moravou přijíždějí nebo připlouvají. Uvedla to tisková mluvčí radnice ve Ve Veselí nad Moravou Bc. Petra Pavková na oficiálním webu města.
 
Podle ní již od loňského podzimu probíhají stavební práce na dvou nových objektech, které vyrůstají v severní části areálu. Jde jednak o zcela nová sociální zařízení, která budou sloužit pro všechny návštěvníky přístavu a jednak o objekt dílny pro opravy kol a lodí.

"Společně s již loni vybudovaným novým dětským hřištěm a přístupovou komunikací se jedná o výsledek společného projektu města Veselí nad Moravou , obecně prospěšné společnosti Baťův kanál a společnosti B2B Systém, s.r.o., která provozuje tamější penzion. Tento projekt byl podpořen státní dotací z Ministerstva pro místní rozvoj a v obdobném duchu se nyní připravuje další pokračování tohoto společného projektu, díky němuž – v případně kladného rozhodnutí ministerstva - by mohla být zrekonstruována výletní loď Danaj, upraven a rozšířen areál skateparku a vybudováno zcela nové lanové centrum," prozradila  Bc. Petra Pavková.

Ta připomněla, že právě areál skateparku by měl také od letošního května fungovat v novém provozním režimu. Společně s cyklokrosovou (cross-bike) dráhou a lezeckou stěnou by měl být zázemím pro sportovní vyžití, zvláště dětí a mládeže.

"Od května bude také obnoven přístup do areálu přístavu brankou od parku a zámku. Služby města Veselí v těchto dnech opravují přístupové chodníky propojující obě části areálu.  Ředitelství vodních cest ČR připravuje v letošním roce investici, která výrazně vylepší komfort  uživatelů přístavu – nově by přímo u mol na břehu laguny měla vzniknout přípojná místa pro dobíjení lodních baterií, doplňování pitné vody a časem zřejmě i nová čerpací stanice pohonných hmot. S několikaletým výhledem pak tato státní příspěvková organizace zvažuje i rozšíření laguny a navýšení kapacity přístavu," doplnila Bc. Petra Pavková.

(RoR, foto: veseli-nad-moravou)

Více zpráv z regionu na Jihomoravskenovinky.cz.