Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Brněnské Vánoce 2019 vrcholí

Brněnské Vánoce 2019 vrcholí

A je to tu. Ještě doladit poslední drobnosti: koupit rybu, nazdobit stromek, zapálit purpuru, zabalit dárky, případně dokoupit těch pár posledních chybějících nezbytností. Není jednoduché si uchovat sváteční náladu až do Štědrého dne.

Vánoční Brno
23. prosince 2019 - 11:00

Pokud se vám to nedaří, doporučujeme vystoupat na věž Staré radnice a pohlédnout na celý ten mumraj s odstupem a z nadhledu. Uleví se vám a možná, že v tom nasvíceném hemžení nezúčastněně najdete i jisté zalíbení.

Výhoda Brněnských Vánoc je ta, že si vánoční atmosféru můžete užít klidně i po nadílce. Nikomu tak nemusí být líto, že se před Štědrým dnem nedostal do města a ani jeden svařák neochutnal. Na Boží hod se tu naopak dá očekávat víc klidu a míru než za celý advent dohromady. Odpadá taky vyčerpávající nakupování a vybírat už můžete jen mezi příchutěmi punčů nebo druhy ryb, které si poručíte k hranolkům.Na náměstí Svobody bude vedle gastrostánků nadále probíhat i živý koncertní program se začátky na pódiu od 16.00. Proběhne zde i očekávaný první Silvestr organizovaný městem, jenž ve 21.00 zakončí světelná show. Dominikánské náměstí je pěší zóna, a tak oplývá intimnější atmosférou a také vybízí k ochutnávkám a přípitkům. Vévodí mu až do 5. ledna druhý největší betlém na světě - z dílny řezbáře Halouzky. Ten ho osobně představí v rámci dvou komentovaných prohlídek 23. prosince.

Přejeme vám krásné svátky, vše nejlepšího do nového roku a těšíme se v něm na vaše další návštěvy.

Jihomoravskénovinky.cz informoval Jan Gerych, TIC BRNO.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)