Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

O dotaci na šalinkartu má zájem přes 30 tisíc Brňanů

O dotaci na šalinkartu má zájem přes 30 tisíc Brňanů

Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu. Každoročně této podpory využije okolo 30 tisíc obyvatel města.

Ilustrační foto
27. března 2019 - 11:00

Dotace ve výši 1.425 Kč je poskytována od začátku roku 2017 za zakoupení elektronické předplatní roční základní nepřenosné šalinkarty. O tu si hned v prvním roce zažádalo 30.955 Brňanů, v roce následujícím se tento počet zvedl na 33.025 lidí. V letošním roce Oddělení motivačních programů Magistrátu města Brna eviduje už 20.970 žádostí.

Cílem dotace je motivovat osoby, které k pohybu po městě využívají automobily, aby dali přednost městské hromadné dopravě a ulevili tím také životnímu prostředí.

O dotaci lze žádat po zakoupení elektronické roční nepřenosné předplatní jízdenky pro zóny 100 a 101 na webu www.brnoid.cz . Dotace je přiznána každému, kdo má trvalý pobyt v Brně a zároveň je poplatníkem místního poplatku za komunální odpad v Brně, není od jeho placení plně osvobozen a nemá dluh na poplatku za komunální odpad. Samotná žádost je pak velmi jednoduchá a lze ji provést skrze ověřený uživatelský účet na webu brnoid.cz .

O kousek blíž tramvají k Univerzitnímu kampusu v Brně

Žádost o dotaci je nutno podat nejpozději do 60 dnů ode dne zakoupení elektronické základní nepřenosné roční předplatní jízdenky pro zóny 100 a 101. Rozhodnutí žadatel obdrží bezodkladně, nejpozději však do 90 dnů. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:mmb,m.schmerková)