Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Hašek podepsal memorandum, které umožní vznik Vinobusu

Hašek podepsal memorandum, které umožní vznik Vinobusu

Jihomoravský hejtman Michal Hašek podepsal spolu s ředitelkou Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzanou Vojtovou a předsedou společnosti VOC ZNOJMO Františkem Koudelou memorandum o vzájemné spolupráci.

Z podpisu Memoranda
12.květen 2015 - 08:00

Společným cílem je podpora turistiky a cestovního ruchu spojeného s vinohradnictvím a vinařstvím na jižní Moravě ve vinařské podoblasti Znojemsko prostřednictvím spolupráce na projektu vinařského autobusu, tzv. Vinobusu.

Projekt Vinobusu hodlá realizovat společnost VOC ZNOJMO od dubna roku 2016 s tím, že zkušební provoz se uskuteční při letošním Znojemském historickém vinobraní ve dnech 11. – 12. září. V projektu jde o zajištění dopravy autobusem s kapacitou 32 míst po trase o délce 62 km od informačního centra VOC ZNOJMO, umístěného ve středu města Znojma. Trasa povede jednotlivými vinařskými obcemi vinařské podoblasti Znojemsko a bude objízdná čtyřikrát denně.

Jihomoravské firmy chtějí pracovat s brněnskými výzkumníky


„Naším společným cílem je zvýšit turistickou atraktivitu oblasti pro návštěvníky a milovníky vína usnadněním dopravy k návštěvě vinných sklepů a vinařství na Znojemsku s možností ochutnat zdejší vína,“ uvedl ke vzniku tohoto projektu hejtman Michal Hašek. Jihomoravský kraj podpoří projekt vinařského autobusu také prostřednictvím finančního příspěvku dle možností daných rozpočtem kraje pro příslušný kalendářní rok - zpravidla však částkou ve výši 300 tisíc korun.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:jmk)