Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Dva domy v Brně budou sloužit seniorům a jeden lidem v nouzi

Dva domy v Brně budou sloužit seniorům a jeden lidem v nouzi

Dva městské domy na ulici Milady Horákové, bývalá mateřská škola v Bohunicích a jeden objekt na Francouzské budou nejen opraveny, ale změní i svůj účel.

Domy na ulici Milady Horákové
30. března 2017 - 11:00

Dva městské domy budou sloužit seniorům a lidem v nouzi. Záměr uskutečnit tyto projekty schválili v úterý radní.

V domě číslo 17 na Milady Horákové je obsazen pouze jeden byt ze čtrnácti, v čísle 19 jsou pak všechny byty neobydlené. Pronajaté jsou jen nebytové prostory. Budovy jsou ve špatném technickém stavu a musí se rekonstruovat.

„Při jednáních o možných opravách těchto budov navrhla městská část Brno-střed, aby se využily jako domy s pečovatelskou službou. Po rekonstrukci a nástavbě bychom získali šedesát až sedmdesát malometrážních bytů pro seniory,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík. Oba domy mají mít také v přízemí nebytové prostory, výtahy a nástavbu o dvě podlaží.

Po vypracování projektové dokumentace a získání stavebních povolení má rekonstrukce má začít na začátku roku 2019. Trvala by přibližně jeden rok.  Předběžné orientační náklady jsou 98,5 milionu korun. Veškeré přípravy a následné stavební práce budou hrazeny z fondu bytové výstavby města.

Objekt bývalé mateřské školy Pod nemocnicí 25 v Bohunicích donedávna využívala soukromá vysoká škola. Nyní však prostory jsou prázdné a městská část navrhla, aby sloužily jako dům s pečovatelskou službou.


„Přesnější jeho podobu budeme znát po jednáních se zástupci městské části,“ dodal Petr Hladík. Dům s pečovatelskou službou by měl být hotový ke konci roku 2018. Předpokládané náklady jsou 30 milionů korun.

Řadový dům na Francouzská 83 se dvěma nadzemními a jedním podzemním podlažím bude upraven pro krizové bydlení Brňanů. Stavební úpravy počítají s vytvořením dvou dalších bytů, celkem tak budou k dispozici čtyři. Budova by se stala součástí nedalekého Centra sociálních služeb.

Zařízení krizového bydlení má poskytovat okamžitou krátkodobou pomoc lidem, kteří se ocitli v akutní bytové nouzi. Předběžné výdaje se plánují na 5 milionů korun. Rekonstrukce se má uskutečnit v druhé polovině letošního a na počátku příštího roku. Pak začnou sloužit lidem v nouzi. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:Z.Kolařík mmb)