Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Veselí nad Moravou má nové parkoviště pro 130 aut

Veselí nad Moravou má nové parkoviště pro 130 aut

Ve Veselí nad Moravou mohou řidiči osobních aut využít novou parkovací plochu v blízkosti nádraží i centra města. Podél ulice Rumunské tak vzniklo parkoviště pro 130 osobních aut. Parkování je zde zdarma.

Nová parkovací plocha ve Veselí
5. října 2014 - 08:00

Informovala o tom mluvčí Veselí nad Moravou Petra Pavková. Přípravě nové parkovací plochy předcházela dlouhá jednání s Českými drahami a se Správou železniční dopravní cesty. Město zde od státních organizací odkoupilo pozemky o rozloze 3526 metrů čtverečních a zajistilo snesení dlouho nevyužívané koleje.

Tím byly vytvořeny podmínky pro první stavební úpravy, které v uplynulých měsících provedla Stavební společnost Kněždub za půl milionu korun. V rámci stavby bylo vybudováno nové oplocení tvořící rozhraní městského pozemku a pozemku Českých drah. Součástí plotu je i nová vjezdová brána do nádražního areálu.

Kraj má nové Mistry tradiční rukodělné výroby

Zpevněná plocha ze stávajících silničních panelů byla přeložena tak, aby odpovídala požadované kapacitě 130 parkovacích míst. Zároveň probíhá zpracování projektové dokumentace, která do budoucna počítá s výstavbou zcela nového parkoviště s využitím evropských dotačních programů.

(iza, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Město Veselí nad Moravou)