Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Prohlídkovou trasu Znojemského podzemí oživily nové scény

Prohlídkovou trasu Znojemského podzemí oživily nové scény

Klasická prohlídková trasa Znojemského podzemí dostala novou tvář. Jak se podzemí budovalo a jak se využívalo v průřezu 14. až 17. století, představuje nová expozice s názvem „Život v podzemí“.

Z podzemí
10. listopadu 2018 - 11:00

„Znojemské podzemí je nejnavštěvovanějším turistickým cílem města, právě díky podzemí je Znojmo známé široko daleko. Po rozšíření nabídky o adrenalinové trasy v roce 2013 jsme se nyní pustili i do zatraktivnění klasické prohlídkové trasy podzemí,“ říká starosta Jan Grois.

Během října proběhla v podzemí instalace figur, které pro návštěvníky zatraktivní klasickou prohlídkovou trasu. Návštěvnost podzemí stále narůstá a nyní překračuje ročně přes 50 000, i proto se město Znojmo ve spolupráci se Znojemskou Besedou, která podzemí spravuje, rozhodli vypsat výběrové řízení na opravu stávajících figur a výrobu nových. Dosud zde mohli návštěvníci vidět alchymistu, skřety a další rekvizity, které jsou součástí stávající expozice „Tajemné znojemské podzemí“.                                                


Právě nové figury nechají nahlédnout do historie budování podzemí, jak jej místní využívali a k čemu sloužilo. Nové scény představí podzemí jako sklep či úkryt před válečným běsněním a požáry. Na jedné ze zastávek návštěvníci uvidí také střet obránců s nepřátelským vetřelcem a nechybí ani živočichové žijící v podzemí. Veškeré prvky jednotlivých rekvizit jsou vyrobeny z trvanlivých, syntetických materiálů, aby odolaly náročným klimatickým podmínkám. Realizaci provedla firma Kofroň Production & Advertising, která v e-aukci podala nejvýhodnější nabídku. Do oprav stávajících scén a výroby nových investovalo město 900 000 korun.                   

„Věřím, že nové scény sloužící jako vizuální doplnění výkladu budou zajímavé nejen pro návštěvníky z dalekého okolí, ale i pro místní. Jako symbolické představení nové expozice otevřeme klasickou trasu podzemí ve dnech 17. a 18. listopadu pro veřejnost zdarma,“ zve František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Jihomoravskénovinky.cz informoval Karel Semotam,vedoucí marketingu, Znojemská Beseda.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:znojemskabeseda)