Svátek má: Zita

Byznys

Velikost textu:

Stavba nového jihokorejského velvyslanectví v Praze byla zahájena

Stavba nového jihokorejského velvyslanectví v Praze byla zahájena

Stavba nového jihokorejského velvyslanectví v Praze byla v úterý 20. srpna 2019  zahájena. Tak se to konečně povedlo. Když Jihokorejci kupovali před čtyřmi lety pozemek v Bubenči, netušili, co všechno je čeká v boji s českou byrokracií o stavební povolení. Teď už se vše rozjelo. 

Slavnostní zahájení s lopatami v rukách hostů
24. srpna 2019 - 18:48
 
Vše se totiž v dobré obrátilo a jeho excelence velvyslanec Korejské republiky, Moon Seoung-hyun spolu s velvyslancem České republiky v Korejské republice Gustavem Slamečkou a dalšími význačnými osobnostmi provedli první slavnostní výkop. Stavba velvyslanectví se tedy může rozběhnout.

Počasí naštěstí příjemné, přestože občasné mraky hrozily stále. 

Jak říkám ...

„Koupili jsme tento pozemek už před čtyřmi lety v roce 2015. Ovšem teprve nyní jsme odbrželi veškerá stavební i jiná povolení a můžeme začít stavět. Chtěli bychom mít novou budovu hotovou už v příštím roce. Doufáme, že bude sloužit jako další symbol dobrých vztahů mezi našimi oběma zeměmi. Otevřeli jsme svoje zastoupení v Praze v roce 1990. Takže rok 2020 bude tím pádem velice symbolický.  Jsme velice hrdí, že budeme mít naší ambasádu ve stejné čtvrti jako Čína a Egypt. Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří přispěli ke zdaru tohoto projektu," pronesl Moon Seoung-hyun.

Český velvyslanec v Korejské republice, Gustav Slamečka, vyjádřil s humorem přání, aby se stavba neprodražila a byla včas hotová. Připomněl i stavební práce na rozšíření českého velvyslanectví v Soulu, které byly rychlé a kvalitní. Jeho dalším přáním bylo, aby se podařilo dostavět také český dům v Soulu, který by chtěl slavnostně otevřít již v příštím roce. Na závěr vyjádřil, aby i nadále do dalších let přetrvala současná úspěšná spolupráce mezi oběma zeměmi.

Slavnostního zahájení se zúčastnili také prezident jihokorejské komunity v České republice, Kim Chang Soo, bývalý český premiér Jan Fišer, předseda Korejsko-české obchodní komory, Lee Eung-Yong, předseda Česko-korejské obchodní komory, Anton Uhnák a honorární konzul Korejské republiky, Michal Mejstřík.

(kaa, Prvnizpravy.cz, foto: Antonín Karoch)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104
CEZ
523
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
807
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
811
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
694
PHILIP MORRIS CR
13440
O2 C.R.
215
UNIPETROL
382.5
VIG
636