Svátek má: Dobroslav

Politika

Velikost textu:

Blaha: Léta nám tvrdí, že jedině globalizace je ta pravá cesta…

Blaha: Léta nám tvrdí, že jedině globalizace je ta pravá cesta…

Moudré ideologické knihy zde již léta píšou o tom, jak národní státy nedávají smysl, že naší jedinou šancí je globalizace a každý, kdo tvrdí opak je nacionalista, komunista, extremista, …píše Ĺuboš Blaha na facebooku.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
6. dubna 2020 - 06:20

A prý technologická centra v Bruselu a Washingtonu, liberální nevládní a volný trh vše vyřeší. Pokud si to nemyslíte, jste ruský nebo čínský agent a měli byste být zavření. Pamatujete si to?

A potom přijde světová pandemie a tohle je výsledek:

1. Návrat národního státu
Státy uzavřely hranice a během chvíle opuatily jakoukoliv solidaritu a vzájemnou pomoc

Vrchol projevili Němci, kteří se vysmáli italské myšlence na evropské koronabondy. A pomoc do Říma proudí z Pekingu, nikoli Bruselu nebo Berlína.

A nezajímá nás, že Washington nám chce ukrást léky a lékaře. Je mi jasné, že musí to být rána pro naši americkou Zuzanku Čaputovou.

2. Hranice je zavřená, Brusel jako kdyby nebyl
V době krize zvítězila myšlenka - každý sám za sebe, chraňme si své.

Mýtus o kosmopolitismu zmizel s prvními infikovanými pacienty a každý myslí jen na svůj národ a svůj stát. Hranice uzavřené, Brusel neexistuje.

Eurofederalistické nevládní organizace pláčou do polštáře od rána do večera - ani Matovič nepláče tolik jako oni.

3. Čína dává lekci solidarity Západu
Jediný, kdo pomáhá, je Čína, která zásobuje celý svět. Evropská unie financuje trapnou propagandu o tom, jak špatná je Čína.

Stejně jim nikdo nevěří, podle nejnovějšího průzkumu drtivá většina lidí na Slovensku oceňuje pomoc Číny (téměř 70 %) a jen něco přes 20 % má pocit, že k nám přichází nějaká pomoc z EU.

4. Američané děkuji za pomoc od ruských sankčních společností
Všechny ty nesmysly o zlém Rusku, které by mělo být ekonomicky potrestáno, byl sám americký prezident Trump zesměšněn tím, že s vděčností přijal lékařskou pomoc od Ruské federace. Šach mat pro všechny rusofoby.

A říkám, že tato lékařská pomoc byla vyrobena v těch ruských společnostech, které jsou na seznamu sankcí.

5. Sankce teď? Masoví vrazi mají také více lidskosti v sobě
Západ je tu celá staletí se svou lidskostí a civilizační nadřazeností, ale nikdo jiný než západní mocnosti by nebyl schopen takovou genocidu, že i v době koronaviru pokračují sankce proti Sýrii, Venezuele, KLDR nebo Íránu - sankce jsou v této době ekvivalentní masovým vraždám a kdo to nevidí, nemá srdce.

Řekl jsem pro syrská média a vždy to budu říkat - sankce v době pandemie jsou zločinem proti lidskosti.Zpět k národnímu státu

Je hezké, že John Lennon zpíval o světě bez hranic, o tom, jak se všichni budeme milovat, o tom, jak na nás svítí slunce stejně.. hej hej, ty písničky jsou fakt skvělý.

Ale pojďme si nalít čisté víno: národ je také jediná instituce, která může vytvářet sounáležitost v lidech, chránit pracující lidi a zaručit jim bezpečí a sociální mír.


Toto je konec globalistických utopií!

Ale je jasné - mezinárodní spolupráce je nezbytná. Musíme si navzájem pomáhat.

Ale kapitalistická globalistická utopie o tom, jak je třeba státy a národy zrušit a nahradit některými globalistickými technologickými fóry, světostátem a neoliberálním náboženstvím, které se dva dny po první krizi vylily jako dům karátu.

Díky bohu. Protože při jejich nečinnosti bychom byli všichni mrtví.

Svět po koronaviru bude jiný než svět před ním. Stejně jako po každé válce skončí liberální paradigma na smetišti dějin.

Svět po koronaviru

Nepotřebujeme individualismus, ale společenskou odpovědnost. Nepotřebujeme volný trh, ale silný stát. Práva nestačí, chce to i povinnosti.

„Globalismus nepomůže, ale vlastenectví. Kapitalismus nedává odpovědi, ale socialismus. Přečtěte si mou knihu Antiglobalista - vše, co jsem napsal, je potvrzeno. Ale opakuji - nechce se mi lít sůl do ran sluníčkářů. A aby děti z hamburgerů pochopily celou tuto ohleduplnost, spojuji meme,“ končí komentář Luboš Blaha.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)