Svátek má: Teodor

Politika

Velikost textu:

Kolik školních obědů a v jaké hodnotě je vyhazováno na smetiště?

Kolik školních obědů a v jaké hodnotě je vyhazováno na smetiště?

"Nic není černobílé - ANO děti některých rodin či rodičů samoživitelů si příspěvek na oběd, respektivě oběd zadarmo jistě zaslouží - dětí nemohou za situaci rodičů," komentoval velkou publicitu kolem obědů zdarma bývalý poslanec Bohuslav Chalupa. Proč tomu tak je?

Bývalý poslanec Bohuslav Chalupa
10. ledna 2019 - 08:23

Spory při prosazování  zajištění školních obědů pro všechny děti nebo jen pro některé chudé děti   zdarma naplňují média už několik týdnů. Veřejnost dokonce  může chápat celý vyhrocený problém jako klíčový pro udržení vládní koalice. Je tomu tak?

ČSSD a její ministryně sociálních věcí ze skutečnosti, o které se ví několik let, že ve školách  při odpoledních vyučovacích hodinách mohou ve školních lavicích sedět  hladové děti, učinila velké téma s chystanou pomocnou rukou od státu.

"Nicméně pokud "rodiče" dávky příměrem "prochlastají" pak je sociální výpomoc z veřejných prostředků jen a pouze další sanace nezopopovědnosti řady trubců parazitujících na naší společnosti," komentoval obědy zdarma Bohuslav Chalupa.

"Při vrůstajícím počtu státních zaměstnanců a penetraci našich státních organizací ICT technologiemi, s ohledem na množství různých neskutečně drahých registrů a evidencí by mělo být zjištění konkrétní sociální situace ve vabě na školní docházku dítěte (včetně konzumace obědů) otázkou několika málo kliknutí myší (zda to tak je či není nevím, a pokud to tak není je třeba se intenzivně zabývat otázkou PROČ! to tak není) - a pokud je rodina dostatečně sanována z veřejných prostředků a přesto svému dítěti obědy neplatí, pak by bylo nanejvýš vhodné snížit tyto sociální dávky o částku odpoíidající měsíční platbě obědů a tyto pak posílat rovnou konkrétní škole za konkrétní dítě, nikoliv krkavčím rodičům.... ," vidí řešení hladových dětí ve školách Chalupa."A zároveň si znovu dovolím apelovat i na to, aby se zkoumala samotná kvalita školních obědů obecně (a zda státem vyhláškou určené prostředky na takový oběd jsou odpovídající) a neškodilo by zjistit i to, kolik školních obědů - potravin - a v jaké hodnotě je DENNĚ VYHAZOVÁNO na smetiště.... ," uzavřel svoji poznámku na facebookovém profilu Bohuslav Chalupa.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)