Svátek má: Teodor

Politika

Velikost textu:

Nejsem jist, koho můžu nazvat kolegou, abych za to nedostal po čuni

Nejsem jist, koho můžu nazvat kolegou, abych za to nedostal po čuni

"Děkuji za ten dotaz, vážený pane kolego. I když radši řeknu, vážený pane poslanče, protože po včerejším jednání si nejsem jist, koho můžu nazvat kolegou, abych za to nedostal po čuni," řekl ministr Richard Brabec v úvodu odpovědi na interpelaci Radka Holomčíka.

Richard Brabec, ministr životního prostředí
19. ledna 2018 - 08:35

Ministr životního prostředí Richard Brabec je ostatně dobře známý se svými průpovídkami, s kterými oživuje jinak nudná jednání v Poslanecké sněmovně zvláště při interpelacích.

Třetí lednový čtvrtek to ostatně ze strany ministra životního prostředí nebyla osamocená poznámka.

"Děkuji za dotaz od mého věrného fanouška pana kolegy Zahradníka," odpovídal ministr na další interpelaci tentokrát od bývalého hejtmana Jihočeského kraje a současného poslance Jana Zahradníka.Ministr životního prostředí Richard Brabec však už dříve potvrdil, že se mu daří glosovat vtipně dění ve Sněmovně ...

Brabec: Chtělo by se mi říct vážení pozůstalí, kolik nás tady zbylo?

Aktuální průpovídky se však nevyrovnají jedné, kterou ministr Brabec pronesl asi před rokem, když za nepřítomného kolegu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána předládal poslancům nějaký dokument k odsouhlasení.

Tehdy Richard Brabec v souvislost s příjmením kolegy z vlády komentoval svůj záskok  slovy  "Vždyť je to vlastně jedno, který pták vám to předloží!"

(ps, Poslanecká sněmovna,  Prvnizpravy.cz, foto: ps)