Svátek má: Otýlie

Politika

Velikost textu:

Pro rok 2021, pane premiére, navrhujou 156 milionů pro neziskovky

Pro rok 2021, pane premiére, navrhujou 156 milionů pro neziskovky

Jestli znáte jediného z ministrů, který je nebo byl nominován a sedí zde ve vládě za KSČM, tak to řekněte. Tato vláda má pouze naši toleranci. Vysvětlovali jsme si to několikrát, vy na to stále zapomínáte," upozornil poslanec Ondráček poslance Okamuru, který zapomíná. 

Poslancovi Ondráčkovi naslouchal premiér Babiš
20. listopadu 2020 - 08:15

Pane kolego, místopředsedo Okamuro prostřednictvím pana předsedajícího, vláda je ve složení hnutí ANO a ČSSD, nikoli KSČM. Nebo jestli znáte jediného z ministrů, který je nebo byl nominován a sedí zde ve vládě za KSČM, tak to řekněte. Tato vláda má pouze naši toleranci. Vysvětlovali jsme si to několikrát, vy na to stále zapomínáte," upozornil jeden poslanec, jehož jméno začíná písmenem O jiného, který s tím jménem je na tom stejně.

Plně s vámi souhlasím. To, co jste říkal o zbraních a o armádních zakázkách - vidíte, že se dokážeme shodnout, přestože jsme někde jinde v politickém souboji, ale můžeme spolupracovat," dodal Ondráček.

A co se týká neziskovek, máte plnou podporu. Řeknu vám jeden příklad, protože vy to asi nevíte, nebo jste možná nediskutoval s vaším kolegou, pan premiér nevím, jestli to ví, ale řeknu mu to, aby to právě slyšel. V roce 2019 šlo z rozpočtu Ministerstva vnitra na neziskovky 40 milionů. V roce 2020 měly návrh na 70 milionů. Pozměňovacím návrhem, který jsem předložil, jim bylo ubráno 20 milionů, takže jim zůstalo 50 milionů. Pro rok 2021, pane premiére, navrhujou 156 milionů pro neziskovky. Pro ty neziskovky, které se s námi soudí, se státem. Tak máte koncipován rozpočet," řekl poslanec Ondráček, načež premiér reagoval  z vládní lavice.

Já vám to říkám. Já vám to říkám, je to i váš rozpočet.  Ano, dám vám to. Samozřejmě vám to dám, protože to je do nebe volající navýšení o dalších 300 procent," upozornil Zdeněk Ondráček mimo jiné ve svém projevu předneseném k prodloužení nouzového stavu.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, Poslanecká sněmovna, foto: z obrazovky TV)