Svátek má: Lenka

Politika

Velikost textu:

Říkají nám, děláte dobře, že bojujete s Babišem, ale volit vás nebudeme

Říkají nám, děláte dobře, že bojujete s Babišem, ale volit vás nebudeme

"Říkají nám, že děláme dobře, že bojujeme s Babišem, ale volit nás nebudou," řekl mimo jiné poslanec Jaroslav Foldyna v pátek 23. srpna 2019 s televizním pořadu  Interview ČT24.

Poslanec Jaroslav Foldyna je rovněž velký kritik české politiky ke Kosovu
24. srpna 2019 - 08:20

Jinak poslanec za Ústecký kraj jasně prohlásil, že regionální sociální demokraté jsou oprávněně nervózní, protože se v roce 2020 uskuteční krajské volby.

„A pohled voličů na značku ČSSD není dobrý. Podíl na tom má centrální politika strany," konstatoval Foldyna, když vysvětloval, proč se ústečtí sociální demokraté usnesli, aby Jan Hamáček za  potíže s výměnou ministra kultury i dalším pochybením odstoupil z čela strany.

Kdo podle Vás  v současnosti utváří značku ČSSD?

„Jsem v permanentní rozepři s takzvanými liberálními demokraty, neomarxisty a mladými sociálními demokraty. To je ta skupina, která se hemží po ministerstvu práce a sociálních věcí a ministerstvu zahraničí. Ti kluci a holky, kteří znají život prostřednictvím kanceláří,“ prohlásil Foldyna.

Podle Foldyny  pak tito sociální demokraté formují celkový obraz strany a  z toho pak plynou výsledky, jaké ČSSD získala v posledních evropských volbách – okolo tří procent.

„Je to špatně a takhle to vnímá volič. Není podstatné, jak to vidí Jaroslav Foldyna a o čem si povídá se svými kolegy na schůzi. Schůze a naše sjezdy jsou něco jiného než to, co si říkají lidé na náměstích a co pak dělají, když jdou k urnám a házejí tam někoho jiného,“ vysvětlil v televizním pořadu  sociálnědemokratický poslanec.
Foldyna.

Díváci se dozvěděli, že poslanec Foldyna  vstupoval do ČSSD, když strana jednoznačně zastupovala lidi práce.

„Tito lidé práce dostali naši stranu do Strakovky hlavním vchodem. Toho si vážím a právě proto se nespoléhám na voliče s permanentkou do divadla v kapse,“ prohlásil  v Interview ČT24.V ČSSD  působí Foldyna třicet let a pamatuje si, když měla ve znaku ještě ozubené kolo a klasy. Každému z toho bylo podle něj jasné, že ČSSD zastupuje lidi práce.

„Dneska je tam ta růže a vypadáme trošku jako zahradníci Evropy,“ komentoval změnu stranického  znaku.

Jinak Foldynovi je jasno, že  i  v jiných evropských zemích se časem sociální demokraté dostali na druhou kolej.

Foldyna to sleduje a vidí inspiraci v Dánsku, kde sociální demokraté dokázali přehodnotit svůj postoj k otázkám národního státu a ve volbách uspět.

„Myslím, že to ukazuje, jak to v Evropě se sociální demokracií v tuto chvíli je,“ vyzval k přehodnocení postojů i české sociální demokraty, kteří by podle něj měli vystoupit z „unylých názorů a prosazovat vlastní postoje“.

(ps, Interview ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: ps)