Svátek má: Zuzana

Politika

Velikost textu:

Ve Sněmovně se poslanci Volný a Kalousek přetahovali o tabuli

Ve Sněmovně se poslanci Volný a Kalousek přetahovali o tabuli

Poslanec Lubomír Volný přišel k řečnickému pultu s velkou černou tabulí s bílým nápisem All lives Matter a kladl ji na podlahu před řečnický pult. Na sobě měl černé tričko s nápisem "Without all lives Black lives don´t matter as black lives" a začal řečnit. Jenže tabuli mu odnesl Miroslav Kalousek.

Pohled od řečnického pultu Poslanecké sněmovny do prázdného sálu
8. července 2020 - 08:30

Poslanec Lubomír Volný si to nechal líbit, zmocnil se tabule a odnesl ji opět pod řečnický pult. To se ještě nejednou před přerušením schůze opakovalo a teprve po chvíli se poslanci dozvěděli, co nezařazený poslanec s jeho postavením ve Sněmovně případným jménem Volný chtěl navrhnout za usnesení ... 

„Poslanecká sněmovna

I. souhlasí s výrokem prezidenta České republiky, že slogan Black Lives Matter je rasistický, protože záleží na všech životech,

II. prohlašuje All Lives Matter, na všech životech záleží,

III. odmítá generalizované přepisování lidské historie Parlamentem Evropské unie, protože výbojné války a obchod s otroky provozovali v lidské historii původní obyvatelé všech kontinentů, a jsou to pouze mimoevropské kultury, které při současných ozbrojených konfliktech masově vraždí své oponenty z rasových a náboženských důvodů a současně provozují otrokářství,

IV. konstatuje, že ani v současné situaci se nesmí zapomínat na ochranu původních Evropanů před rostoucím počtem protibělošských, rasově a nábožensky motivovaných útoků, přesně v souladu s heslem, že na všech životech záleží. Jsou to právě původní Evropané, kterým není v současné době poskytována vůbec žádná ochrana a o jejichž situaci se zejména v západní Evropě mlčí.


„Navrhuji vám,  tento text k diskusi, protože jsem opravdu velmi zvědavý, a předpokládám, že budou i naši voliči, jaký je váš názor, co si doopravdy myslíte. Mnozí z vás, jmenovitě kolegové a kolegyně Vojtěch Filip, Barbora Kořanová, Jaroslav Foldyna, Václav Klaus, Pavel Bělobrádek, Zuzana Majerová Zahradníková nebo Leo Luzar, jste v médiích podpořili minimálně tu část prezidentova názoru, že na všech životech záleží," řekl v úvodu svého zdůvodnění Lubomír Volný.

„Váš názor ovšem nesdílí mnoho podporovatelů i představitelů hnutí BLM. Například dnes již profesorka univerzity v Cambridgi Priyamvada Gopal opakovaně napsala na svůj účet - cituji doslovně: White lives don´t matter. As white lives. Nejen že nebyla tato sympatizantka hnutí BLM potrestána, ona byla naopak povýšena do profesorského stavu. Protože byla za tento svůj výrok odměněna, použili jsme jej v opačném gardu i my a jsme opravdu zvědavi na reakce na slogan, který když byl o bílých, byl odměněn profesurou. Další příklad. Spoluzakladatelka BLM v Torontu Yusra Khogali napsala na svou sociální síť - cituji: Prosím, Alláhu, dej mi sílu nezabít ty bělochy tam venku. A posléze napsala, a to prosím poslouchejte velmi dobře, že vy všichni v této místnosti, vy všichni v této místnosti nejste lidé, ale podlidé. Napsala: Bělošství není lidské, ve skutečnosti je bílá kůže podlidská. Bílí lidé jsou recesivní genetický defekt. Stále cituji tuto spoluzakladatelku hnutí Black Lives Matters. Černí lidé mohou jednoduše díky jejich dominantním genům doslova vymazat bílou rasu, pokud budeme mít sílu to udělat. Konec citace spoluzakladatelky hnutí BLM," pokračoval poslanec Volný.

„Přes veškerou cenzuru všech sociálních sítí i přes tlak EU na tuto cenzuru jsou sociální sítě dnes zahlceny videi, která zachycují rasistické útoky lidí podporujících hnutí Black Lives Matter na bělochy. To nejmenší, co můžeme dnes udělat pro tyto oběti, je shodnout se alespoň na tom, že neexistuje preferovaná barva kůže. Prosím vás o to, abyste se nebáli, nebo abychom se společně nebáli debaty na toto téma a žádám o zařazení tohoto bodu jako první bod jednání v pátek," uzavřel své vystoupení poslanec Lubomír Volný.

O jeho návrhu se hlasovalo a návrh nebyl přijat.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, Poslanecká sněmovna, foto: ps)