Svátek má: Leoš

Politika

Velikost textu:

Větší zarputilost než snaha o dobrý volební výsledek v jižních Čechách

Větší zarputilost než snaha o dobrý volební výsledek v jižních Čechách

Česká strana sociálně demokratická třetí červnovou sobotu ve Slovanském domě v Praze představila program pro volby do Poslanecké sněmovny. Předtím jednalo Předsednictvo ČSSD, které Jiří Zimola s hejtmankou Ivanou Stráskou požádali i změnu usnesení. Jak to dopadlo?

Jiří Zimola je předsedou ČSSD v Jihočeském kraji a aby bylo jasno je to v kraji husitů
18. června 2017 - 06:43

"Spolu s Ivanou Stráskou, jihočeskou hejtmankou, jsme oslovili členy Předsednictva a požádali je, aby zrušili své květnové usnesení o mém vyškrtnutí z kandidátky ČSSD a aby se tak na kandidátní listinu vrátili lidé, kteří z ní na protest proti tomuto rozhodnutí - včetně původního lídra, starosty Jindřichova Hradce Stanislava Mrvky - odstoupili," svěřil se bývalý hejtman a šéf ČSSD v Jihočeském kraji Jiří Zimola na svém facebookovém profilu.

Nebylo to také předsednictvo ČSSD, které v roce 2013 odvolalo Sobotku?

"Nepodařilo se. Zarputilost byla větší než snaha o dobrý volební výsledek v jižních Čechách. Nezbývá než poděkovat těm, kteří upřednostnili budoucnost vnitrostranické demokracie před svými okamžitými osobními ambicemi, a popřát kandidujícím kolegům v čele s Ondřejem Veselým, bývalým píseckým starostou, co možná největší úspěch v podzimních volbách," uzavírá svůj komentář Jiří Zimola.

(ps, facebook Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)