Svátek má: Jan

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Nemusíme pochybovat o tom, že v zákulisí se toho děje docela dost

Zbořil: Nemusíme pochybovat o tom, že v zákulisí se toho děje docela dost

<< VIDEO >> Mnoho se toho ve světě neděje, pokud mluvíme o jevišti, které je osvícené, ale nemusíme pochybovat o tom, že v zákulisí se toho děje docela dost, co by stálo za naši pozornost, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
18. ledna 2020 - 03:20

Tento týden to vypadá jako by se nic nedělo, ale diplomatická činnost bublá pod povrchem. Připomeňme překvapivou návštěvu Vladimira Putina v Sýrii a Turecku, ne nějak mediálně avizovanou návštěvu Angely Merkelové v Moskvě a nakonec pád ruské vlády a komentátoři dedukují co tento Putinův tah může znamenat...

A co vy na to všechno pane Zbořile?

„Ano, ubylo zpravodajství a přibývá komentářů, zřejmě nejsou k dispozici  ověřené informace, které by mohly alespoň naznačit co se ve světě děje. Množí se takové zprávy, že v Pákistánu napadlo hodně sněhu a že někde v Latinské Americe se něco stalo v lese a když zmizí australské požáry, tak to vypadá jako, že se nic neděje, ale nenechme se tím mýlit, diplomatická aktivita má dále svou intenzitu a ten stroj se nezastavil,“ uvedl Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A co Rusko, Angela Merkelová…

„O návštěvě Angely Merkelové toho moc nevíme, ale už jenom to, že jela do Moskvy a ne Putin do Berlína něco znamená.  Výměna ruského premiéra a pád ruské vlády taky něco signalizuje, ale nevíme co, Rusko není jenom Moskva, je to rozlehlá země s mnoha guberniemi, takže jestli se teď posílí vliv gubernií, nebo  vše zůstane  při starém, tak to teprve uvidíme,“   komentuje ruské události Zdeněk Zbořil.

A co ostatní zpávy…

„Když se vrátím k absenci zpráv, tak musíme konstatovat, že jsme už dva měsíce neslyšeli  žádnou novou zprávu o tom co se v Pákistánu nebo sousedním Afghánistánu děje , zpravodajství z Hongkongu najednou zesláblo a nebýt na webu Prvnizpravy.cz s komentáři Františka Ročka , tak si budeme myslet, že Hongkong už neexistuje,“ zdůraznil Zdeněk Zbořil.


„Můžeme připomenout, že česko-čínské vztahy trochu zaktivizovaly náš zájem o Dálný Východ a v Praze se sešli premiéři Visegrádu, aby možná prezentovali svou jednotu. Takže mnoho se toho ve světě neděje, pokud mluvíme o jevišti, které je osvícené, ale nemusíme pochybovat o tom, že v zákulisí se toho děje docela dost, co by stálo za naši pozornost,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.czfoto:arch.)