Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Aktuální informace ARO Nemocnice Břeclav

Aktuální informace ARO Nemocnice Břeclav

Na základě obdržených výsledků z dnešního dne a zjištěné pozitivity jedné sestry z oddělení ORL se po domluvě s KHS Brno zastavuje příjem všech pacientů na toto oddělení.

Nemocnice Břeclav
19. března 2020 - 11:00

Současně je zakázáno provádět na tomto oddělení veškerá vyšetření. V průběhu středy buly otestováni všichni zaměstnanci oddělení ORL. Na oddělení jsou v tomto okamžiku 3 pacienti, kteří budou taktéž  testováni a vzhledem k jejich dobrému zdravotnímu stavu budou odesláni do domácí karantény.

Dalším pozitivně testovaným zaměstnancem je setra oddělení ARO, která se již nachází v domácí karanténě. Oddělení ARO je od 18.3.2020 13:30 bez pacientů, takže tato skutečnost nemá vliv na již tak vážnou situaci nemocnice.V krajem zřizovaných nemocnicích je aktuálně omezený počet respirátorů, zásoba vystačí na několik dalších dní. Krajské nemocnice zatím využívají dosavadních zásob, vypomáháme si vlastními nákupy dle možností a nemocnice si vypomáhají mezi sebou.  OOP budou doplňovány dle pokynů Ministerstva zdravotnictví postupně. OOP budeme dle pokynů distribuovat dále i ambulantním lékařům (praktičtí, dětští, zubní) v kraji, kteří z části do té doby omezují provoz. Ve většině krajských zařízeních připravujeme měření teploty pacientů při vstupu do areálu, zapojujeme zde dobrovolníky z řad mediků Lékařské fakulty MUNI.

Jihomoravskénovinky.cz informovala Monika Brindzáková, tisková mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)