Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Běh pro Paměť národa se letos přesune na Kraví horu

Běh pro Paměť národa se letos přesune na Kraví horu

Běh pro paměť národa si Brňané zaběhnou v sobotu 20.května 2023. Z Parku Anthropos, kde Běh býval předchozí roky, se letos přesouvá na Kraví horu. Důvodem je záměr udělat Běh dostupnějším.

Ilustrační foto
17. března 2023 - 18:09

I letos poběžíme za všechny, kteří se nevzdali. Tak zní slogan Běhu pro Paměť národa, jenž má v Česku už osmiletou tradici. Zaplacením startovného běžci přispějí na dokumentování dalších příběhů pamětníků (nejen) 20. století. Na trať se vydají v sobotu 20. května na Kraví hoře. Vybrat si mohou z několika možností - organizátoři připravili trasy na 4 nebo 8 km a chybět nebude ani štafeta na 4 x 2 km pro čtyřčlenné týmy, závod na 1 km pro rodiny nebo závod na 200 metrů pro nejmenší.

„Kraví hora je skvělou centrální lokalitou. Doufáme, že se díky tomu letos Běhu zúčastní ještě víc běžců, než tomu bývalo doposud,” říká David Butula, ředitel Paměti národa Jižní Morava. On sám se každoročně účastní rodinného běhu se svými dvěma dcerami. “Nejde o to si tu zaběhnout rekord, ale připomenout si lidi, kteří pro nás něco znamenají, jsou nám inspirací nebo kterým chceme tím během symbolicky vzdát hold,” vysvětlil Butula a doplnil, že kromě běhu samotného bude na akci i pestrý doprovodný program.Doprovodný program mohou zájemci sledovat v události Běh pro Paměť národa 2023 v Brně na Facebooku. Předprodej startovného je spuštěn na webu behpropametnaroda.cz/brno.

Zaplacením startovného běžci přispějí Paměti národa, která dokumentuje osudy pamětníků a vypráví jejich příběhy dalším generacím. Jak? Na Radnické 10 se bude již pár dní po Běhu otevírat dlouho připravovaná interaktivní expozice. Zájemci jsou zváni k návštěvě.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Anna Michlová, Paměť národa Jižní Morava.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:pametnaroda)