Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Břeclav má první BIOtejner v ČR

Břeclav má první BIOtejner v ČR

V těchto dnech byl v Břeclavi slavnostně představen první český BIOtejner, zařízení, které má za úkol předcházet vzniku biologického odpadu.

Slavnostní představení BIOtejneru
5. října 2019 - 11:00

BIOtejner je ideálním řešením problému s biologickým odpadem na sídlištích. Díky jeho prodyšnosti lze uvnitř BIOtejneru biologický odpad kompostovat stejně jako v běžném kompostéru, ale zároveň lze BIOtejner využít i jako běžný kontejner, vysypat a odpad odvézt na kompostárnu. Navíc je k BIOtejneru přistavena také voliéra pro domácí slepice.


„Slepice jsou mistryně v likvidaci bio odpadu. Je to princip, který funguje už tisíce let," uvedl iniciátor celé akce Radek Staňka z firmy Moje odpadky.

„Snažíme se tímto projektem zpopularizovat téma bioodpadu a jeho třídění v návaznosti na nový motivační systém třídění odpadu, který budeme ve městě zavádět od nového roku. Pokud se tady Na Valtické BIOtejner osvědčí, tak máme vytipovány tři další lokality, kde bychom mohli umístit další," uvedl břeclavský místostarosta Jakub Matuška a případným nenechavcům připomněl, že BIOtejner je pod dohledem jedné z kamer městského dohlížecího systému.

Slavnostního představení BIOtejneru v České republice se zúčastnily také děti ze Základní školy Na Valtické, které nad živými "součástmi" tohoto netradičního zařízení převzaly patronát.

O celé záležitosti informovaly webové stránky břeclavské radnice.

(vm,Jihomoravskenovinky.cz,foto:Město Břeclav)