Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Břeclavská nemocnice v obležení policistů

Břeclavská nemocnice v obležení policistů

Policisté a občanští zaměstnanci zavítali na Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Břeclav, aby zde darovali svou krev, která pomáhá lékařům při záchraně lidských životů.

Z odběrů
3. prosince 2022 - 11:00

Policisté a občanští zaměstnanci v pátek navštívili Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Břeclav, aby zde darovali svou krev, která pomáhá lékařům při záchraně lidských životů, a to ať už v rámci výkonu plánovaných operací či při akutních úrazových stavech.

Stalo se již tradicí, že se policisté a občanští zaměstnanci z Břeclavska vydávají dvakrát ročně darovat společně krev na Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Břeclav. Tentokrát se dostavilo k odběru krve a plazmy třicet jedna policistů a policistek, z toho dvacet devět darovalo plnou krev a dva plazmu. Policisté a občanští zaměstnanci darují svou krev nejen v průběhu hromadných akcí, ale i individuálně v průběhu celého roku a jsou vždy připraveni reagovat na telefonickou výzvu z hematologicko-transfuzního oddělení, aby se dostavili k mimořádnému odběru v případě akutního nedostatku krve.Transfuzní stanice napříč celou naší zemí se potýkají s akutním nedostatkem krve, proto bychom rádi závěrem poděkovali všem dárcům krve a plazmy, nejen z řad policistů a občanských zaměstnanců, ale i z řad široké veřejnosti, kteří nezištně darují tu nejcennější tekutinou, kterou je krev. Poděkování také patří všem zaměstnancům transfuzních stanic za jejich obětavý a vstřícný přístup k dárcům i samotným pacientům," uvedla Mgr. Eliška Windová, tisková mluvčí Nemocnice Břeclav.

Informoval por. Ing. Bc. Miroslav Měchura, MBA, tiskový mluvčí KŘP Jihomoravského kraje.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:krp jmk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%