Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Břehy řeky Kyjovky v Kyjově spojil nový most

Břehy řeky Kyjovky v Kyjově spojil nový most

Nový most přes řeku Kyjovku, který v jihomoravském Kyjově spojil v ulici Za Humny dvě místní části Boršov a Nětčice, bude slavnostně předán 21. září.

Nový most v Kyjově
10. září 2017 - 11:00
Jeho výstavba přišla město na 10,7 milionu Kč a společnost Swietelsky stavební ho budovala od loňského listopadu do letošního července. „Začínali jsme stavbou mostního provizoria. Po převedení dopravy následovala demolice původního trámového mostu, přeložky inženýrských sítí a samotná výstavba nového železobetonového mostu, včetně úpravy navazující komunikace,“ říká Tomáš Hrabina, ředitel oblasti Hodonín společnosti Swietelsky stavební. Most je dlouhý necelých 12 a široký přes 8 metrů. Založen je na mikropilotách.

Město Kyjov, které bylo investorem stavby, tak zásadně vylepšilo dopravní spojení po místní komunikaci, která je jedinou příjezdovou cestou do pětihektarového průmyslového areálu. V něm pracují zhruba dvě stovky lidí, nedaleko je i učiliště, základní i mateřská škola a další objekty.

„Technický stav původního mostu, přes který jezdí i těžké kamiony, byl už neudržitelný. Jediným řešením byla stavba nového, která umožňuje i další rozvoj průmyslové zóny. Potěšitelné je, že tato investice nebyla hrazena jen z městských zdrojů. Čtyřmi miliony přispěl Jihomoravský kraj, více než sto tisíci pak někteří podnikatelé, kteří mají v areálu své provozovny,“ uvedl František Lukl, starosta Kyjova.


Jihomoravskénovinky.cz informoval Zdeněk Zuntych, mluvčí Swietelsky stavební, s.r.o. .

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:Swietelsky stavební, s.r.o)