Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Brňané si o víkendu zabruslí za Lužánkami a u haly Vodova

Brňané si o víkendu zabruslí za Lužánkami a u haly Vodova

Nadšenci do bruslení mohou nabrousit ostří a vyrazit na led. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v pátek 26.listopadu kluziště Vodova.

Bruslení u haly Vodova.
24. listopadu 2021 - 11:00

O den později, v sobotu 27. listopadu, sepoté zájemci budou moci poprvé projet po ledové ploše za Lužánkami. Plánované termíny otevření však může změnit nevhodné počasí.

Bruslení pod širým nebem si lidé užijí hned na dvou místech v centru Brna. „Kluziště Vodova otevřeme poslední listopadový pátek, v sobotu pak bude do provozu uvedena také plocha za Lužánkami. Pokud se vládní podmínky a nařízení nezmění, obě kluziště zůstanou otevřena pro širokou veřejnost až do února příštího roku,“ říká Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.


Pro zájemce budou obě kluziště otevřena po celý týden, ve všední dny od 15 do 20 hodin.O víkendech mohou první bruslaři na led zavítat užv 9 hodin, během vánočních prázdnin se potom počty bloků pro veřejné bruslení ještě navýší. Mimo tuto dobu si kluziště budou moci pronajmout skupiny z řad veřejnosti.

Na obou kluzištích návštěvníci najdou zázemí se šatnami, skříňkami a občerstvením. Zájemci, kteří si budou chtít své bruslařské dovednosti vyzkoušet, ale nemají vlastní brusle, nemusejí smutnit. Na obou místech fungují půjčovny bruslí.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)