Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Brnboniéra - křest průvodce po umění ve veřejném prostoru

Brnboniéra - křest průvodce po umění ve veřejném prostoru

Brnboniéra, nový průvodce po umění ve veřejném prostoru, na jeden den ožije.

Brnboniéra
19. září 2022 - 11:00

Společně s autorkou knihy Silvií Šeborovou a jejími kolegy Michalem Konečným a Markétou Žáčkovou se ve čtvrtek 22. 9. v 17.00 podíváme na jednu kapitolu z letos vydané publikace a to na stopy, které v Brně zanechali italští umělci, sochaři a kameníci. Součástí procházky bude překvapení od brněnského performera, kurátora a guru galerijní pedagogiky Šimona Kříže.

Procházka je součástí křtu knihy, který na ni naváže v 18.00 na nádvoří TIC BRNO (zahrádka kavárny Mitte) za účasti autorky knihy a Jany Janulíkové, ředitelky TIC BRNO. Následovat bude volná zábava na nádvoří.

Procházka je zdarma, otevřená veřejnosti a nemusíte se na ni nikde hlásit, sraz je v 17.00 před Galerií TIC, Radnická 4.O knize:
Brnboniéra přibližuje umělecká díla ve veřejném prostoru, nebo v místech, která jsou veřejnosti přístupná bez nutnosti placení vstupného. V Brně nebo v jeho okolí, každopádně tam, kam zajíždí městská hromadná doprava. Podle kapitol, které odpovídají zaměstnáním, zájmům, či životním postavením nejrůznějších čtenářů. Můžete být majitelé roztomilého psíčka, nadšené přírodovědkyně, historikové, sportovkyně, nebo láskou okouzleni romantici. Studentky, rodiče malých dětí, či věční rebelové. Můžete být pivaři a pivařky, kteří by nejraději nevytáhli paty ze svého oblíbeného podniku. A jedna speciální kapitola je dokonce věnována duchům. Brno má něco pro všechny a ukazuje, že život i umění mají mnoho různých příchutí. Stejně jako čokoládová bonboniéra.


Jihomoravskenovinky.cz informovala Ing. Hana Novosadová, tisková mluvčí, TIC BRNO, p. o.

(rp,jihomoravskenovinky.cz foto:ticbrno)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%