Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Brněnská společnost finalistou americké ceny za průmyslový design

Brněnská společnost finalistou americké ceny za průmyslový design

Industrial Designers Society of America, jedna z největších a současně nejstarších světových asociací průmyslového designu, letos mezi finalisty svých prestižních ocenění IDEA  zařadila UV-C čističku vzduchu TriUV brněnské společnosti Lifetech.

Čistička vzduchu
23. listopadu 2022 - 11:00

Ocenění je udělováno produktům, které „inspirují a podporují design, který přináší skutečný užitek uživatelům i společnosti.“ Čistička vzduchu TriUV uspěla mezi celkem 2 200 přihlášenými výrobky ze 30 zemí.

„Je pro nás vyznamenáním ocitnout se ve společnosti firem jako jsou Apple, Tesla, Nike, Microsoft nebo Boeing, jejichž produkty byly také oceněny cenou IDEA,“ řekl Jiří Dřímal, ředitel společnosti Lifetech. „Řadu čističek vzduchu TriUV jsme vytvářeli s cílem, aby funkčnost a vzhled vytvářely jeden celek. Na trh jsme dodali zařízení, které skvěle vypadá a má nadstandardní provozní parametry. Přitom je téměř bezhlučné, maximálně bezpečné a šetrné k přírodě co do výroby i provozu.“

TriUV patří mezi čističky vzduchu, které využívají tzv. germicidní ultrafialové záření, které narušuje buněčné struktury a tím hubí bakterie a jejich spory, plísně, kvasnice i mikroorganismy. Zařízení má mj. certifikovánu účinnost dezinfekce proti koronaviru SARS-CoV-2 (způsobuje onemocnění covid) vyšší než 99,999 %.TriUV lze v místnosti volně postavit na vhodné místo, případně umístit na stěnu nebo strop. Čistička má nastavitelný průtok vzduchu, který se podle typu zvoleného zařízení pohybuje v rozsahu od 150 m3/h do 1 200 m3/h. Z hygienického hlediska je přitom žádoucí, aby se veškerý vzduch v místnosti za hodinu vyčistil cca 3krát. Zařízení je vyrobeno z hliníku a nerezové oceli. Boční stěny mohou být dle přání zákazníka ze skla, nerezu, hliníku, kamene, plastu, dřeva a dalších materiálů. Použitá technologie je kompatibilní s centrálními jednotkami Smart Home (Amazon Alexa, Google Assistant), což mj. umožňuje nastavení či ovládání čističky prostřednictvím mobilních zařízení.

„Čistička vzduchu TriUV dosahuje stejné kvality dezinfekce v průmyslových i domácích podmínkách. Je prokázáno, že tam, kde jsou čističky vzduchu, dochází k výraznému snížení nemocnosti osob v sezóně viróz a jiných respiračních onemocnění, na které má vliv kvalita ovzduší. Díky vlastní patentované technologii jsme navíc dokázali snížit o polovinu provozní náklady,“ dodává Jiří Dřímal.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:Lifetech)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
33%