Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Brněnská třída zpřístupní brownfieldy, oživí část města

Brněnská třída zpřístupní brownfieldy, oživí část města

Vedení města jihomoravslké metropole si pro projekt Brněnské třídy nechalo vypracovat technickou studii. Řídící výbor schválil také dopravní řešení budoucí ulice.

Vizualizace Brněnské třídy.
9. září 2021 - 11:00

Díky tomu získává plánovaná komunikace postupně svou budoucí podobu. Nová třída propojí lokalitu Cejlu se Zvonařkou a oživí část Brna, která je dnes známá skrze své zanedbané tovární areály. V lokalitě se také významně rozšíří zeleň.

Projekt výstavby Brněnské třídy pokročil do další fáze. Dopravní řešení, které bylo nyní schváleno řídicím výborem strategického projektu města Brna, rozděluje původně průjezdnou Brněnskou třídu na více částí. Díky novému řešení bude odvedena doprava z nové výstavby v brownfieldech, jako jsou Mosilana, Dřevopodnik a Vlněna, a to na ulici Hladíkovou.

,,Zároveň dojde k odlehčení dopravy na Kolišti a Dornychu v jižní části lokality. Předpokládáme, že bychom ke konci příštího roku mohli zažádat o územní rozhodnutí,“ shrnul současný stav radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

V příštích dvou letech dojde k dalším přípravným krokům. Technickou studii a dopravní řešení Brněnské třídy projedná vedení města se všemi dotčenými orgány a zástupci samosprávy.

Následně si nechá zpracovat vodohospodářskou studii a průzkumy potřebné pro dokumentaci pro územní rozhodnutí. Zároveň bude probíhat majetkoprávní příprava v daném území a definice architektonických zásad.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)